اظهارات امام جمعه کاشان تکذیب شد

حق نشر عکس SAFIREVELAAYAT.IR
Image caption پایگاه اطلاع رسانی سفیر ولایت که زیر نظر عبدالنبی نمازی اداره می شود نوشت که گفته‌های او را برای "روشن کردن اذهان درباره انحرافات و جریانات اخیر کشور" منتشر می‌کند

روابط عمومی سپاه پاسداران اعلام کرد که گفته های امام جمعه کاشان در خصوص درخواست فرمانده سپاه از آیت الله خامنه ای مبنی بر دستگیری اسفندیار رحیم مشایی صحت ندارد.

سرتیپ رمضان شریف، مسئول روابط عمومی سپاه گفت: "مطلب منتشره در برخی رسانه ها پیرامون ناگفته های یکی از ائمه جمعه مبنی بر در خواست سرلشکر جعفری از مقام معظم رهبری در زمینه جریان انحرافی صحت ندارد."

اصولگرایان منتقد دولت، از اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر محمود احمدی نژاد و عده ای از نزدیکان فکری او با عنوان رهبران "جریان انحرافی" نام می برند.

روز گذشته، عبدالنبی نمازی، نماینده آیت الله خامنه ای در کاشان و امام جمعه این شهر گفت که فرمانده سپاه پاسداران از رهبر ایران خواسته بود که اجازه دهد که این نهاد آقای رحیم مشایی را دستگیر کند تا "غائله" پایان یابد، اما رهبر ایران تنها خواهان دستگیری "عوامل عملیاتی" شده بود.

آقای شریف گفت که رسانه‌ها نسبت به انتشار اخباری که توسط شخص ثالث از سوی فرماندهان و مسئولین سپاه نقل می شود دقت و حساسیت بیشتری نشان دهند.

او گفت در صورتی که اظهارات این مسئولان از طریق روابط عمومی کل سپاه تائید نشود، از نظر سپاه فاقد اعتبار است.

دفتر رهبری ایران نیز در اطلاعیه ای به رسانه های خبری هشدار داده است که از "نقل اخبار غیر موثق و غیر مستند" پرهیز کنند و اخبار مربوط به آیت الله خامنه ای را پس از اینکه از طریق منابع رسمی منتشر شد، منعکس کنند.

ظاهرا این اطلاعیه در واکنش به اظهارات آقای نمازی منتشر شده است.

در این اطلاعیه آمده است که برخی اظهارات در خصوص مواضع آیت الله خامنه ای "حاوی مطالب خلاف واقع بوده و از راههای غیر موثق و غیر مستند در اختیار گویندگان آنها قرار گرفته است."

روز سه شنبه، ۱۱ خرداد، آقای نمازی در حاشیه درس خارج فقه خود گفته بود: "آقا فرمودند همه عوامل را دستگیر کنید. کسانی که نیروهای عملیاتی این طرح هستند و با قوت بازجویی کنید و بررسی کنید، اما حساب رئیس جمهوری را جدا کنید."

در بخشی دیگری از گفته های آقای نمازی آمده است که رهبر ایران در جلسه ای با حضور سران قوا دستور روشن کردن ماهیت "جریان انحرافی" را داده است.

مطالب مرتبط