'ضرب و جرح مسعود باستانی در هنگام ملاقات در زندان'

مهسا امرآبادی، همسر مسعود باستانی می‌گوید که در پایان ملاقات هفتگی با او، یکی از زندانبانان با وارد کردن ضربه به سر و بدن آقای باستانی او را در برابر چشمان دیگر زندانیان و ملاقات کنندگان، مورد ضرب و جرح قرار داده است.

خانم امرآبادی، روز پنجشنبه (۱۲ خرداد - دوم ژوئن) به بی بی سی فارسی گفت که در پایان وقت ملاقات امروز او و همسرش (مسعود باستانی) در زندان رجایی شهر کرج، یکی از زندانبانان، پس از اعلام پایان وقت ملاقات، در پاسخ به درخواست آقای باستانی برای "خداحافظی با مادرش" او را مورد ضرب و جرح قرار داده است.

به گفته خانم امرآبادی، سرباز زندانبان، با کوباندن سر آقای باستانی به دیوار و وارد کردن ضرباتی او را نقش بر زمین کرده که این اقدام، واکنش شدید سایر ملاقات کنندگان و زندانیان سیاسی دیگری همچون عیسی سحرخیز و احمد زیدآبادی را در پی داشته است.

به گفته خانم امرآبادی، پس از گذشت دو ساعت از این واقعه و با اصرار اعضای خانواده آقای باستانی، مسئولان زندان رجایی شهر، امکان ملاقات حضوری دوباره میان او و خانواده اش را مهیا کرده اند که طی آن آقای باستانی در حالی که سرم به دستانش وصل بوده، از ارجاعش به مرکز پزشکی به منظور آزمایشات بیشتر و عکسبرداری از ناحیه سر خبر داده است.

مسعود باستانی، روزنامه نگار اصلاح طلب، در دادگاه بدوی به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده است و در زندان رجایی شهر به سر می برد. وی در جریان اعتراض های پس از انتخابات ریاست جمهوری خرداد ۸۸ بازداشت شد.

خانم امرآبادی هم از روزنامه نگاران اصلاح طلب است که در جریان ناآرامی های پس از انتخابات خرداد ۸۸ بازداشت شده بود.

بزرگداشت عزت الله و هاله سحابی در زندان رجایی شهر

خانم امرآبادی که به همراه سایر خانواده های زندانیان سیاسی، امروز در زندان رجایی شهر حاضر شده بود، می گوید که زندانیان در نظر دارند که مراسم بزرگداشتی برای عرت الله و هاله سحابی در داخل زندان رجائی شهر برگزار کنند.

به گفته خانم امرآبادی، زندانیان سیاسی حاضر در ملاقات امروز (پنجشنبه) از درگذشت آقای سحابی و دخترش "بسیار متاثر" بوده اند و گفته اند که اخبار این وقایع را در داخل زندان پیگیری می کنند.