انحلال شورای شهر اهواز از سوی وزارت کشور رسما ابلاغ شد

اهواز حق نشر عکس gg
Image caption استاندار خوزستان برای شهرداری این شهر، سه گزینه به وزارت کشور پیشنهاد کرده است

خبرگزاری فارس گزارش داده است که انحلال شورای شهر اهواز به صورت رسمی از سوی وزارت کشور ابلاغ شده است.

به گزارش این خبرگزاری، حکم انحلال این شورا در جلسه هیئت اختلاف مرکز در تاریخ ۴ خرداد به ریاست مهدی چمران، رئیس شورای عالی استان ها به تصویب رسیده است.

عبدالعزیز فدعمی، فرماندار اهواز در این ارتباط گفت: "با توجه به مسائل و مشکلات پیش آمده در شورای سوم شهر اهواز که منجر به سلب عضویت ۴ نفر و تعلیق یک نفر شد برای ادامه کار از اعضا علی البدل دعوت شد، اما با وجود تلاش مسئولین استان ادامه کار شورای شهر اهواز میسر نشد."

او گفت که با انحلال شورای شهر اهواز طبق ماده ۵۸ قانون انتخابات شورها، استاندار خوزستان به عنوان جانشین شورای شهر سه گزینه را به عنوان شهردار به وزارت کشور پیشنها داده است.

در شهریور سال گذشته، وزارت کشور ایران پنج عضو شورای شهر اهواز را برکنار کرد.

یکی از دلایل این برکناری ها، اختلاف بین شورای شهر اهواز و وزارت کشور بر سر انتخاب شهردار آینده اهواز بود.

فرماندار اهواز در آن زمان گفته بود: "با استناد به ماده ۸۲ اصلاحی قانون شوراها، پنج عضو شورای شهر به سلب عضویت دائم از شورای شهر اهواز و ممنوعیت ثبت نام در انتخابات شوراها محکوم شدند".

پیش از این برکناری حمید حسن زاده، رئیس شورای شهر اهواز از احتمال سلب عضویت خود از شورای شهر اهواز خبر داده بود.

او دلیل مخالفت ها با خود را مبارزه اش با "باندهای مافیایی" دانسته بود که در برابر برنامه های عمران و توسعه شهر اهواز مقاومت می کنند.

آقای حسن زاده به عدم انعکاس مشکلات استان خوزستان به دولت اشاره کرده بود و گفته بود: "در سفرهای استانی هیئت دولت، مسئولان گزارش خلاف واقع ارائه می کنند و از پیشرفت هایی سخن می گویند که واقعیت ندارد".

حمید حسن زاده، رئیس ستاد انتخاباتی محسن رضائی در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان خوزستان بود.

مطالب مرتبط