مصباح یزدی: شیطان راه جدیدی را پیگیری می‌کند

حق نشر عکس ii
Image caption محمدتقی مصباح یزدی می گوید که "جایگاه ولی فقیه" نشانه گرفته شده است

محمدتقی مصباح یزدی، از روحانیون محافظه کار ایران می گوید که "با توجه به تجربیات شیطان در جریانات اخیر، باید منتظر باشیم تا در آینده راه جدیدی را پی‌گیری کند".

به گزارش خبر آنلاین، محمدتقی مصباح یزدی، عضو مجلس خبرگان رهبری روز جمعه ۱۳ خرداد (۳ ژوئن) گفت: "این جریانات جدید که برای جوانان جذاب است، می گویند که چه کسی گفته تنها آخوندها می توانند با امام زمان ارتباط داشته باشند؟ کسان دیگری هم می توانند با امام زمان ارتباط بگیرند."

آقای مصباح یزدی با بیان اینکه "جایگاه ولی فقیه" نشانه گرفته شده است، گفت که آنها می گویند "وقتی ما با امام زمان ارتباط گرفته ایم پس دیگر چه نیازی به نائب امام زمان است"؟

پیش از این هم آقای مصباح یزدی، در دیدار با اعضای هیئت موتلفه هشدار داده بود که باید مواظب کسانی بود که می گویند "امام زمان خود جامعه را اداره می کند".

او در آن دیدار گفته بود که ممکن است در ابتدا شنیدن چنین سخنی برای علاقه مندان به امام زمان خوشایند باشد، اما این سخن به معنی آن است که دیگر نیازی به واسطه و نائب نیست.

آقای مصباح یزدی در سخنان امروز خود گفت: "چاشنی این کار آن ها هم این است که می گویند همانطوی که امام زمان غیبت کبری و غیبت صغری داشت، ظهور صغری و ظهور کبری هم وجود دارد."

او به کسانی اشاره کرد که "خبرهایی درباره اتفاقات شش ماه آینده" می دهند و وقتی آن اتفاق می افتد، مدعی "ارتباط با امام زمان" می شوند.

این نماینده مجلس خبرگان گفت: "وقتی بساط ولایت فقیه برچیده شود، مشکل اجرای احکام اسلامی هم حل می شود چرا که می گویند در شرایط فعلی، آقا نظرشان این است که این کارها اگر چه احکام اسلامی است، اجرا نشود که البته منظور از آقا، امام زمان است."

آقای مصباح یزدی با ابراز تاسف از "تاثیرگذاری این افراد بر روی بعضی شخصیت ها" گفت که این حیله ها در برابر اراده الهی کاری از پیش نمی برند و به همین خاطر "این آشغال ها" هیچ کاری نمی توانند بکنند.

طی هفته های گذشته، شماری از طرفداران رهبر ایران، تعهد رئیس جمهوری به "ولایت فقیه" را زیر سوال برده و حملات شدیدی را علیه آنچه "جریان انحرافی در دولت" می خوانند، آغاز کرده اند.

آنان از اطرافیان محمود احمدی نژاد و به ویژه اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر او به عنوان "جریان انحرافی" یاد می کنند.

مطالب مرتبط