ذوالنور: انحراف جدید از همه انحراف های تاریخ شیعه خطرناک‌تر است

مجتبی ذوالنور حق نشر عکس iii
Image caption مجتبی ذوالنور "چریان انحرافی" را "گره خورده" به محمود احمدی نژاد می داند

مجتبی ذوالنور، جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران "انحراف جدید" را از "همه انحراف های تاریخ شیعه و حتی از انجمن حجتیه" خطرناک‌تر دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، آقای ذوالنور دوشنبه ۱۶ خرداد (۶ ژوئن) با بیان اینکه "روسای جریان انحرافی با رئیس جمهوری گره خورده اند"، گفت: "امیدواریم این گره باز شود اما بسیار سخت است که به این زودی ها شاهد این تفکیک باشیم."

نیروهای نزدیک به رهبر جمهوری اسلامی، از لفظ "جریان انحرافی" برای اشاره به همفکران اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر محمود احمدی نژاد استفاده می‌کنند.

جانشین نماینده رهبر ایران در سپاه، پنج روز پیش نیز با تاکید بر "گره خوردن" جریان انحرافی به آقای احمدی نژاد و با اشاره به نزدیکی آقای مشایی به رئیس جمهوری گفته بود: "در حال حاضر جدایی جریان انحرافی از رئیس جمهوری سخت است. زمانی می توان آن را باور کرد که راس جریان فتنه از رئیس جمهوری جدا شود."

مجتبی ذوالنور امروز در اظهار نظری مشابه، با دشوار دانستن "تفکیک روسای جریان انحرافی از رئیس جمهوری" گفته است: "زمانی می توانیم این موضوع را بپذیریم که راس فتنه جدید توسط رئیس جمهوری حذف شود و لذا تا وقتی این افراد در دولت وجود دارند نمی توان انحراف اخیر را از دامان دولت پاک کرد."

وی با ذکر اینکه "خطر جریان انحرافی از اصلاح طلبان هم بیشتر است"؛ در توضیح این دیدگاه خود آورده: "اصلاح طلبان به صورت شفاف با مظاهر دینی و اعتقادی درگیر می شدند... اما جریان انحرافی نقاب نفاق مذهب را به چهره آویزان کرده و به قدرت و ثروت نیز دسترسی دارد."

آقای ذوالنور از جمله مقام هایی است که، بر خلاف بسیاری از دیگر محافظه کاران منتقد دولت که در انتقادات خود شخص رئیس جمهوری را مستثنا می کنند، در یک ماه و نیم گذشته از انتقاد مستقیم به محمود احمدی نژاد خودداری نکرده است.

او حتی بعد از آنکه آقای احمدی نژاد در ۱۱ اردیبهشت، پس از یک غیبت طولانی در جلسه هیات دولت شرکت کرد و رابطه خود و آیت الله خامنه ای را "رابطه پدر و فرزندی" دانست، این توصیف را مورد انتقاد شدید قرار داد.

مجتبی ذوالنور در آن زمان در واکنش به این سخن رئیس دولت گفت: "رابطه با رهبر انقلاب باید رابطه امام و مأموم باشد، رابطه مطیع و مطاع، رابطه مقلِد و مقلَد. این حرف ها یعنی چه که رابطه ام با رهبری رابطه پدر و فرزندی است؟ این حرف ها معنی ندارد، این حرف، حرف انحرافی است".

محمود احمدی نژاد پیش از آن، در اعتراض به مخالفت آیت الله خامنه ای با کنار گذاشته شدن حیدر مصلحی از وزارت اطلاعات، به مدت ۱۱ روز از شرکت در جلسات هیات دولت خودداری کرده بود.

مطالب مرتبط