دانشجویان در انتظار رسیدگی به پرونده 'تجاوز' در دانشگاه فردوسی مشهد

دانشگاه فردوسی مشهد حق نشر عکس ferdoosi unversity
Image caption به گفته دانشجویان یکی از دختران این دانشگاه مورد تجاوز قرار گرفته این در حالی است که مدیر روابط عمومی این دانشگاه این موضوع را رد کرده است.

در پی انتشار خبر ضرب و شتم و تجاوز به یک دانشجوی دختر دانشگاه فردوسی مشهد، دانشجویان معترض این دانشگاه تجمع کردند. این تجمع با وعده پیگیری مسئله توسط مسئولان این دانشگاه موقتا به پایان رسید.

این اتفاق در شامگاه ۱۵ خردادماه افتاد و اولین تحصن دانشجویان در واکنش به این موضوع در مسیر در شمالی تا ایستگاه میدان علوم دانشگاه شکل گرفت.

یکی از دانشجویان این دانشگاه که نخواست نامش فاش شود، به بی بی سی فارسی گفت: "بسیاری از معترضان، حراست دانشگاه را مسئول این وضعیت عنوان می کنند، با اینکه دانشگاه برای کنترل روابط دختران و پسران دوربین های مخفی را در جای جای محیط دانشگاه نصب کرده چگونه چنین حادثه ای روی داده است؟"

او افزود: "مسئولان دانشگاه به شدت از رسانه ای شدن این موضوع انتقاد کرده اند."

طبق گزارش ها ملاقات با دانشجویی که گفته می شود به او تجاوز شده و از ورودی های سال ۱۳۸۶ است، ممنوع است و تلاش دانشجویان برای ملاقات با او تاکنون بی نتیجه مانده است.

تعدادی از دانشجویان در شبکه اجتماعی فیس بوک نوشته اند که با وجود درخواست متحصنان مبنی بر حضور ریاست دانشگاه، او میان معترضان حاضر نشده و تنها یکی از معاونان دانشگاه در جمع دانشجویان حاضر شده که موضوع تعرض با یک دانشجو را تکذیب کرده است.

سید حسین موسوی، مسئول روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد در گفت و گو با خبرگزاری فارس با تکذیب این اتفاق گفته "حتی پزشکی قانونی نیز این تجاوز را رد کرده است". آقای موسوی این اتفاق را "تکرار دروغ سازی رسانه های بیگانه" دانسته است.

او عنوان کرده که" این دختر دانشجو در دانشگاه فردوسی بعد از ظهر یکشنبه ۱۵ خردادماه وارد دانشگاه شد و در فاصله ۱۵۰ تا ۱۷۰ متری درب شمالی دانشگاه در فضای سبز مشجری که وجود داشت، به دلیل نامعلومی زمین خورده است. مشخص نیست فردی به وی ضربه زده یا با توجه به چاله ای که در آن نزدیکی حفر شده خود به زمین افتاده است. گونه این دختر دانشجو شکسته است اما هیچ مشکل خاص دیگری ندارد."

به گزارش سایت سحام نیوز، وبسایت نزدیک به مخالفان دولت دانشجویان معترض در شعارهای خود خواهان استعفای رئیس دانشگاه فردوسی شده اند.

پیش تر از این نیز مواردی از تعرض و تجاوز به دانشجویان دختر در دانشگاههای ایران گزارش شده بود. از جمله یکی از معاونان دانشگاه زنجان متهم به تلاش برای تعرض به یکی از دانشجویان دختر شده بود.

مطالب مرتبط