اظهارات مقامات در مورد قربانیان تجاوز دسته جمعی در خمینی‌شهر

خمینی شهر حق نشر عکس forsatonline.ir
Image caption واقعه خمینی شهر فضای عمومی شهر را تا چند روز ملتهب کرد

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان از نوع رفتار و پوشش زنانی که ۱۹ روز پیش در یک مهمانی در خمینی شهر اصفهان مورد آزار جنسی قرار گرفته بودند، انتقاد کرد.

سرهنگ حسین حسین زاده به خبرگزاری ایسنا گفت: "پلیس اعتقاد دارد که بسیاری از بزه‌دیدگان، خود موجب بروز پدیده مجرمانه می شوند، به طوری که اگر در این حادثه خانم ها حد اقل حجاب را در این باغ رعایت کرده بودند، شاید مورد آزار و اذیت قرار نمی گرفتند."

او پیشتر هم به روزنامه "نسل فردا" گفته بود که مقصر اصلی واقعه را، خود افراد مورد تعرض می داند.

به گزارش رسانه های ایران، ۱۲ تن از "اراذل و اوباش" روز دوم خرداد در یکی از روستاهای نزدیک "خمینی شهر" در استان اصفهان به یک مهمانی خصوصی که در باغی برگزار می شده وارد شده اند و پس از حبس مردان حاضر در مهمانی در یک اطاق، به تعدادی از زنان و دختران "تعرض" کرده اند.

رسانه های ایران تصاویر و گزارش هایی از تجمع مردم "خمینی شهر" در مقابل دادگستری این شهر منتشر کرده اند که به این واقعه و کم توجهی مسئولان اعتراض دارند.

به گزارش سایت "فرصت آنلاین"، پایگاه خبری فعال در خمینی شهر، موسی سالمی، امام جمعه این شهر نیز در خطبه های نماز جمعه سیزدهم و بیستم خرداد از عدم قاطعیت مسئولان در برخورد با جرایم و اجرای قانون به شدت انتقاد کرده است.

او در عین حال گفته است: "البته آنها هم که مورد تجاوز قرار گرفته اند آدم های علیه السلامی نبوده اند، این ۱۴ نفری که فقط ۲ نفرشان خانواده بوده اند برای پارتی به شهر ما آمده بودند و با شراب خواری و رقاصی یک عده دیگر را هم تحریک نمودند که باید در جای خودش به این جرایم هم رسیدگی شود".

سرهنگ حسین زاده به ایسنا گفته است که تاکنون ۵ تن از متجاوزان بازداشت شده اند.

او گفته است: "اگر موازین اخلاقی [توسط کسانی که در مهمانی بودند] رعایت می شد، ۱۲ تن از اراذل و اوباش که ۷ نفر از آنها سابقه دار هستند و در باغ مجاور مشغول شرب خمر بودند، وارد این باغ نمی شدند و چنین اتفاقی نمی افتاد".

از ابتدای سال ۱۳۹۰ دست کم ۱۴ نفر به جرم تجاوز به عنف در شهرهای مختلف ایران اعدام شده اند و مقامات قضایی این کشور از دستگیری بیش از ده نفر خبر داده اند که تعدادی از آنها عضو "باندهای متجاوزان به عنف" بودند.

اخیرا چهار نفر دیگر هم در قزوین به اتهام تجاوز به عنف به اعدام محکوم شده اند.

مطالب مرتبط