حضور مشایی در جلسه دولت پس از انتشار شایعه 'حصر خانگی'

احمدی نژاد - مشایی حق نشر عکس FARS
Image caption عکس های اخیر آقای مشایی در حالی انتشار یافته که مدت ها بود تصویری از وی در مناسبت های دولتی دیده نشده بود

خبرگزاری ایسنا، انتشار عکس هایی از محمود احمدی نژاد و اسفندیار مشایی رئیس دفتر او در حاشیه جلسه اخیر هیات دولت را نشانه نادرست بودن "شایعات متعددی" دانست که در ارتباط با آقای مشایی مطرح شده است.

این خبرگزاری با ذکر اینکه اسفندیار رحیم‌مشایی روز یکشنبه ۲۲ خرداد (۱۲ ژوئن) در جلسه هیات دولت شرکت داشته و دقایقی نیز در ورودی ساختمان دولت به همراه رئیس‌جمهوری حضور پیدا کرده، یادآور شده که "مدتی بود که مشایی رییس‌ دفتر رئیس‌جمهوری در جمع اهالی رسانه و خبرنگاران حضور نداشت".

در روزهای گذشته برخی رسانه های ایران به انتشار شایعه ای پرداخته بودند که موضوع آن، حصر خانگی اسفندیار رحیم مشایی بود.

در همین ارتباط، دو روز پیش سایت محافظه کار "صراط نیوز" نوشته بود که آخرین تصویر منتشر شده از همراهی آقای احمدی نژاد توسط رئیس دفتر خود، مربوط به جلسه ۲۵ اردیبهشت هیات دولت است و پس از آن، آقای مشایی در ۱۴ مناسبت دیگری که با حضور رئیس جمهوری برگزار شده غایب بوده است.

این سایت افزوده بود که صفحه مربوط به اسفندیار رحیم مشایی در پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری نیز از تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه به روز رسانی نشده و این در حالی است که صفحات مربوط به رئیس دولت و معاون اول وی، به تازگی به روز رسانی شده اند. گمانه زنی ها در مورد دلایل غیبت آقای مشایی در جلسات رسمی دولت، زمانی اوج گرفت که وی در نشست خبری ۱۷ خرداد رئیس جمهوری با خبرنگاران داخلی و خارجی حضور نیافت.

محمود احمدی نژاد در این نشست، مخاطب سوالات انتقادی چند رسانه محافظه کار در مورد "جریان انحرافی" قرار گرفت ولی حاضر به موضع گیری در مقابل این جریان نشد.

"جریان انحرافی"، اصطلاحی است که از سوی محافظه کاران منتقد دولت، برای اشاره به اسفندیار رحیم مشایی و همفکران او به کار می رود.

مطالب مرتبط