انتقاد سپاه از 'رواج گفتمان غیردینی در هرم قدرت'

علی سعیدی حق نشر عکس a
Image caption علی سعیدی: گفتمان غیردینی در برخی از شخصیت های در هرم قدرت، ناشی از اندیشه "جریان انحرافی" است

علی سعیدی، نماینده رهبر ایران در سپاه پاسداران می گوید که "امروزه متاسفانه در جریان انحرافی متغیرهای نگران کننده‌ای را مشاهده می‌کنیم که با اصول و مبانی اسلام و انقلاب فاصله دارد."

آقای سعیدی تغییر در گفتمان اصولگرایی را از جمله این متغیرها عنوان کرد و افزود: "در اظهارات برخی از شخصیت‌هایی که در هرم قدرت هستند، گفتمان غیر دینی مشاهده می‌شود که این ناشی از اندیشه جریان انحرافی است."

"جریان انحرافی" اصطلاحی است که اصولگرایان منتقد دولت برای برخی از همکاران و نزدیکان محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران به کار می‌برند.

به گفته آقای سعیدی، "سپاه پاسداران با هر جریانی که بخواهد انقلاب اسلامی را از اصول و مبانی اسلام منحرف کند، مقابله خواهد کرد."

وی همچنین از "بهره‌گیری غیرمتعارف از بیت‌المال برای تحکیم قدرت، سوء‌استفاده از مقدسات و برخورد گزینشی با تدابیر" آیت‌الله خامنه‌ای، ابراز نگرانی کرد.

چندی پیش مجتبی ذوالنور، جانشین نماینده آیت الله خامنه ای در سپاه نیز گفته بود که این جریان و بعضی از شخصیت‌های آن به رئیس جمهوری این کشور "گره" خورده‌اند.

'حضرت علی و جریان های انحرافی'

اسدالله بادامچیان، عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس ایران نیز گفت: "حضرت امیر در مورد جریان‌های انحرافی چون خوارج مقتدرانه عمل می‌کرد."

خوارج عنوان گروهی است که ابتدا در جنگ صفین و در سپاه کوفه شکل گرفت، اما اختلاف آنها و شیعیان تحت فرماندهی حضرت علی منجر به جنگ نهروان شد که درنهایت با شکست خوارج پایان یافت.

به نظر می رسد که منظور آقای بادامچیان از ذکر این موضوع، تلویحا درخواست از رهبر ایران برای برخورد با "جریان انحرافی" است.

وی همچنین افزود: "علی در مورد انتخاب همراهانش به جای قوم و خویش‌ پرستی از شخصیت‌های موجه و لایق استفاده می‌کرد."

'۱۵۰ نماینده برای جریان انحرافی'

حشمت الله فلاحت پیشه، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز با اشاره به فعالیت‌های انتخاباتی "جریان انحرافی"، از تشکیل یک "گروه ۱۵۰ نفری" در استان‌های ایران توسط این جریان خبر داد.

وی افزود که "عوامل" این جریان در استان‌ها فعال‌تر شده و هدف آنها این است که برای مجلس آینده "استراتژی ۱۵۰ نماینده" را اجرایی کنند.

آقای فلاحت پیشه همچنین گفت که در این گروه تعدادی از نمایندگان فعلی نیز حضور دارند و آنها را "در تحمیل سکوت به مجلس در برابر اقدامات این جریان در دولت" مسئول شناخت.

مطالب مرتبط