مخالفت اصولگرایان مجلس با انتصاب معاون جدید وزیر خارجه

ملک زاده حق نشر عکس Mehr News Agency
Image caption ملک زاده دبیر شورای عالی ایرانیان از سازمان های مورد انتقاد مخالفان مشایی بوده است

دو عضو اصولگرای مجلس ایران از انتصاب محمد شریف ملک زاده، دبیر شورای عالی ایرانیان به معاونت اداری و مالی وزارت امورخارجه به شدت انتقاد کرده اند.

علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی و محمد دهقان، عضو هیات رئیسه مجلس در گفت و گو با خبرگزاری مهر با اشاره به نزدیکی آقای ملک زاده به "جریان انحرافی" درباره انتصاب او به معاونت وزارت خارجه هشدار داده اند.

این دو نماینده همچنین از اقدام مجلس در این باره خبر داده اند.

به گزارش منابع خبری در داخل ایران، مراسم معارفه محمد شریف ملک زاده به عنوان معاون جدید اداری و مالی وزارت امورخارجه قرار است یکشنبه برگزار شود.

آقای ملک زاده که جایگزین حسین فرحی می شود، پیش از این دبیر شورای عالی ایرانیان و معاون سابق اسفندیار رحیم مشایی در سازمان میراث فرهنگی بوده است.

نزدیکی آقای ملک زاده به آقای رحیم مشایی که هواداران رهبر ایران او را سردسته "حرکت انحرافی" می دانند، علت نگرانی اصولگرایان مجلس از انتصاب او در وزارت امورخارجه است.

هواداران رهبر ایران از گسترش نفوذ "جریان انحرافی" نگران هستند و فشار خود را بر محمود احمدی نژاد برای فاصله گرفتن از آن افزایش داده اند.

محمد دهقان در گفت و گو با خبرگزاری مهر ابراز امیدواری کرده است که علی اکبر صالحی، وزیر امورخارجه ایران در سریع ترین زمان ممکن "آقای ملک زاده را عزل و استقلال رای خود (در برابر جریان انحرافی) را حفظ کند."

او ضمن تاکید بر تلاش "جریان انحرافی" برای تسلط بر همه وزارتخانه ها، هشدار داد اگر آقای ملک زاده عزل نشود، آقای صالحی استیضاح خواهد شد.

خبرگزاری مهر همچنین به نقل از علاءالدین بروجردی نوشت: " با توجه به حساسیت هایی که در وزارت امورخارجه است افرادی باید در این مسئولیت گمارده شوند که بدون حاشیه باشند."

آقای بروجردی که در دوران وزارت علی اکبر ولایتی، معاون آسیا و اقیانوسیه وزیر خارجه بود، همچنین خواهان توجه آقای صالحی به "گزینه های بهتر" معاونت در درون این وزارتخانه شد.

آقای بروجردی همچنین از بررسی موضوع به وسیله در روز یکشنبه و احتمال سوال از وزیر خارجه خبر داد.

مطالب مرتبط