ابراز نگرانی از "ناپدید شدن" مریم مجد عکاس ورزشی

مریم مجد عکاس مطبوعات حق نشر عکس majd
Image caption مریم مجد عکاس مطبوعات

به گفته پترا لندرز، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال آلمان، مریم مجد عکاس مطبوعات که روز جمعه ۲۷ خردادماه برای عکاسی از جام جهانی فوتبال زنان قصد داشت به آلمان سفر کند، "ناپدید شده است".

پترا لندرز، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال آلمان که قرار بود به همراه خانم مجد و با هماهنگی فیفا کتابی درباره زنان فوتبالیست در جهان منتشر کند با اعلام این خبر به بی بی سی فارسی گفت:" من نمی دانم چه اتفاقی افتاده است، تمام راههای ارتباطی ام با او قطع شده است. ایمیل ها به او نمی رسد، نمی توانم با او تماس بگیریم."

خانم لندرز که روز جمعه به فرودگاه دوسلدورف آلمان رفته با ابراز نگرانی از بی خبری از وضعیت خانم مجد گفت: در فرودگاه منتظر او بودم اما نیامد و تاکنون هیچ خبری نیز از خودش به من نداده است. هیچ شماره ای هم از خانواده او ندارم تا تماس بگیرم."

این بازیکن سابق تیم ملی فوتبال آلمان همچنین اعلام کرد که در ادامه پیگیری بی خبری از مریم مجد، عکاس مطبوعات ایران به سازمان عفو بین الملل نامه نوشته و همچنین در نامه دیگری از دولت آلمان خواسته تا هرچه سریع تر با دولت ایران تماس گرفته و موضوع را پیگیری کنند.

خانم لندرز نامه ای نیز به سفارت ایران نوشته است و امیدوار است هرچه سریع تر سفارت به او پاسخ دهد. او در خصوص نحوه آشنایی اش با مریم مجد و پروژه مشترک در خصوص کتاب درباره زنان فوتبالیست گفت "در بهمن ماه مریم را برای مسابقه های فوتبال ملی آلمان دیدم و چون عکاس خوبی است و تجربه های زیادی در عکاسی فوتبال زنان دارد، به او پیشنهاد کار مشترک دادم و مریم هم استقبال کرد. من همه کارهای سفرش را انجام دادم اما نمی دانم چه اتفاقی برایش افتاده است".

مریم مجد متولد سال ۱۳۶۵ است و در سالهای اخیر به طور تخصصی در حوزه ورزش زنان ایران فعالیت می کرد.