آتش سوزی پتروشیمی کرمانشاه و سقوط جرثقیل در پالایشگاه تهران

پتروشیمی کرمانشاه حق نشر عکس petro
Image caption پتروشیمی کرمانشاه_عکس از سایت پتروشیمی کرمانشاه

جلال منکرسی، معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه اعلام کرد که مجتمع پتروشیمی کرمانشاه امروز هفتم تیرماه به دلیل نشت روغن از یکی از مخازن آمونیاک دچار حریق شد.

آقای منکرسی با اشاره به اینکه خوشبختانه بر اساس اعلام مسئولان، این حادثه خسارت جانی در پی نداشته است، افزود: "گروهی از کارشناسان در حال بررسی خسارات وارده هستند ولی تاکنون هیچ اخباری در این خصوص اعلام نشده است".

او در توضیح این حادثه گفت: "بر اساس گزارشات رسیده، این آتش سوزی بر اثر بالا رفتن فشار روغن و در پی آن نشت آن از اپراتور سایت آمونیاک و خارج شدن کمپرسور از مدار در نهایت با اتصال به کابل های برق منجر به آتش سوزی شده است".

شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه بزرگترین واحد خصوصی تولید کود اوره در ایران است که انواع کود شیمیایی برای مصارف کشاورزی را تولید می کند و عمده سهامداران آن از بخش خصوصی هستند.

حادثه در پالایشگاه تهران

در حادثه دیگری که امروز در پالایشگاه تهران روی داد، در پی پاره شدن بوم جرثقیل در محوطه این پالایشگاه دو نفر کشته و دو نفر نیز مجروح شدند.

سید علی اصغر حسینی سخنگوی شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران با تائید این خبر به مهر گفت: "این حادثه بر اثر سقوط بار جرثقیل در حین آزمایش های فنی رخ داد".

به گفته آقای حسینی،این حادثه در طرح بهینه سازی و بهبود کیفیت فرآورده های نفتی در پالایشگاه نفت تهران اتفاق افتاد و مجروحان این حادثه به بیمارستان نفتمنتقل شده اند.

به گفته این مقام مسئول، تیم کارشناسی برای بررسی دلیل این حادثه تشکیل شده است.