رهبر ایران: ادعاهای دیدار با امام زمان غالبا دروغ یا توهم است

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران، تطبیق علائم ظهور امام دوازدهم شیعیان بر اشخاص را "غلط و انحرافی" خواند و گفت که ادعاهای دیدار با او غالبا یا دروغ است و یا نتیجه تخیلات ذهنی.

آقای خامنه ای امروز شنبه ۱۸ تیر (۹ ژوئیه) در دیدار با گروهی از پژوهشگران مذهبی در تهران گفت: "یکی از خطرهای بزرگی در موضوع مهدویت، کارهای عامیانه، جاهلانه، غیرمستند و متکی بر تخیلات و توهمات است که زمینه ساز مدعیان دروغین و دوری مردم از حقیقت واقعی انتظار خواهد شد".

او کار کسانی را که علائم ظهور حضرت مهدی را بر خود یا دیگران تطبیق می دهند انحرافی خواند و گفت که مطالب معتبر در مورد ظهور را نمی توان به راحتی بر اشخاص تطبیق داد.

اظهارات امروز آیت الله خامنه ای به این دلیل اهمیت دارد که در ماه های گذشته تعدادی از نزدیکان دولت محمود احمدی نژاد به دلیل دست داشتن در تهیه و توزیع فیلمی به نام "ظهور بسیار نزدیک است" بازداشت شده اند.

در این فیلم ادعا شده بود که آقای احمدی نژاد همان کسی است که در بعضی روایات شیعه از او به نام شعیب ابن صالح یاد شده و در زمان ظهور از یاران امام زمان خواهد بود.

حق نشر عکس khamenei.ir
Image caption آقای خامنه‌ای در فیلم "ظهور بسیار نزدیک است" با شخصیت سید خراسانی تطبیق داده شده بود

در این فیلم، آیت الله خامنه ای هم با شخصیت سید خراسانی در همان روایات تطبیق داده شده بود.

منتقدان دولت می گویند که این فیلم با هدف تبلیغاتی و به منظور زمینه سازی برای به دست گرفتن اکثریت دوره بعدی مجلس شورای اسلامی توسط هواداران آقای احمدی نژاد تهیه و توزیع شد.

آقای احمدی نژاد و اطرافیانش از زمانی که در شهرداری تهران فعالیت می کردند توجهی ویژه به امام دوازدهم شیعیان و انتظار ظهور او داشتند.

بعضی از منتقدان آقای احمدی نژاد بطور غیر مستقیم و تلویحی ادعا کرده اند که اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر و نزدیک ترین یار رئیس جمهوری ایران، در محافل خصوصی ادعا کرده است که با امام زمان رابطه دارد و با او دیدار می کند، هرچند سندی برای این ادعا ارائه نکرده اند.

آیت الله خامنه ای در سخنان امروز خود بدون اشاره مستقیم به این ادعاها گفت که انس گرفتن با امام زمان تنها از راه دور و از طریق "توسل" مورد نظر است.

او افزود: "برخی ادعاها و مطالب عامیانه در خصوص انس با حضرت از طریق دیدار حضوری غالبا دروغ و یا تخیلات ذهنی است".

مطالب مرتبط