وزیران جدید دولت ایران کمتر از دو هفته دیگر معرفی می‌شوند

محمد علی آبادی حق نشر عکس shana
Image caption محمد علی آبادی که سرپرستی کنونی وزارت نفت را بر عهده دارد، دو سال پیش بعنوان وزیر پیشنهادی نیرو معرفی شد اما رای اعتماد نیاورد

محمد رضا میرتاج الدینی، معاون پارلمانی رئیس جمهوری ایران گفته است که چهار وزیر پیشنهادی دولت روز دوم مرداد ماه به مجلس معرفی می شوند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمی دولت، این چهار نفر گزینه های پیشنهادی برای وزارتخانه های "نفت"، "صنعت، معدن و تجارت"، "ورزش و امور جوانان"، "تعاونی، کار و رفاه اجتماعی" هستند.

آقای میرتاج الدینی گفته است که جلسه رای اعتماد وزرای جدید یک هفته پس از معرفی آنها و "در یک روز" برگزار خواهد شد.

وی نامی از وزرای پیشنهادی نبرد، اما گفت: "روال بر این است که وزرایی که مشغول هستند، معرفی می شوند. از ابتدا و زمانی که ادغام ها صورت می گیرد، وزیری که باقی می ماند برای وزارتخانه ادغام شده معرفی می شود."

خبرگزاری ایسنا نیز به نقل از آقای میرتاج الدینی گزارش کرده است: "وقتی ادغام صورت گرفت، وزیر هایی که قرار است بمانند سرپرست شدند."

هنوز معلوم نیست که چه کسی عهده دار وزارت جنجالی نفت خواهد شد.

در حال حاضر محمد علی آبادی، سرپرستی وزارت نفت را بر عهده دارد.

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران پس از تصمیم برای ادغام وزارتخانه های نفت و نیرو، مسعود میرکاظمی، وزیر وقت نفت را برکنار کرد.

او نخست خود را به عنوان سرپرست این وزارتخانه اعلام کرد، اما با فشار مجلس و شورای نگهبان مجبور شد آقای علی آبادی را موقتا به سرپرستی این وزارتخانه منصوب کند.

محمد علی آبادی علاوه بر سرپرستی وزارت نفت، ریاست کمیته ملی المپیک ایران را نیز بر عهده دارد.

او دو سال پیش نیز از سوی آقای احمدی نژاد به عنوان وزیر پیشنهادی نیرو معرفی شد که در مجلس رای اعتماد نیاورد.

طرح ادغام وزارتخانه های نفت و نیرو به دنبال مخالفت های فراوان متوقف شد.

مطالب مرتبط