احمدی نژاد از احتمال تعطیلی پنجشنبه‌ها در ایران خبر داد

احمدی نژاد حق نشر عکس AP
Image caption آقای احمدی نژاد می گوید آمار تعطیلات در ایران تنها از یک کشور در جهان بیشتر است

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران می گوید که تعطیلی روزهای پنجشنبه در مقطع تحصیلی دبستان باید به سایر مقاطع تحصیلی و همه دستگاه های دولتی در سراسر ایران گسترش یابد.

به گزارش خبرگزاری فارس، آقای احمدی نژاد روز سه شنبه ۴ مرداد (۲۶ ژوئیه) در اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور گفت: "بر اساس تحقیقی که در شورایعالی انقلاب فرهنگی ارائه شد، کمترین تعطیلی متعلق به کشوری در خلیج عدن بود و بعد از آن کمترین تعطیلی متعلق به کشور ما با ۷۵روز تعطیل است. بقیه کشور ها بالای ۱۰۰ روز تعطیلی دارند."

در بسیاری از کشورهای دنیا مدارس و ادارات روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل است، هر چند مجموع ساعات کاری در هفته به ساعات کاری در ایران نزدیک است.

آقای احمدی نژاد با اشاره به بحث هایی که در شورای انقلاب فرهنگی درباره تعطیلات عید فطر شده بود گفت: "می گویند دولت نهم و دهم زیاد تعطیل می کند. مگر کار کردن به ساعت طولانی است؟ چرا برخی فکر می کنند که مسافرت کاری لغو و بیهوده است؟ برخی نگاه های بسته و بی اعتماد به مردم دارند."

در گزارشی که در سال ۱۳۸۸ مرکز پژوهش های مجلس منتشر کرد، تصمیم هیات وزیران ایران برای کاهش ساعات کار کارکنان دولت در ماه رمضان برخلاف قوانین کشور اعلام شد.

بر اساس گزارش مرکز پژوهش های مجلس، تعطیلات رسمی در قبل از انقلاب در سال ۱۳۵۷ تنها ۱۶ روز بود که ۱۱ روز تعطیل مذهبی و پنج روز تعطیلی ملی بود، اما پس از انقلاب، تعطیلات در ایران به ۲۵ روز افزایش یافته است.

مطالب مرتبط