حمایت مصباح یزدی از تشکیل 'جبهه پایداری'

محمد تقی مصباح یزدی، غلامعلی حداد عادل حق نشر عکس FARS
Image caption اولین همایش جبهه پایداری انقلاب اسلامی برگزار شد

اولین همایش جبهه پایداری انقلاب اسلامی امروز پنجشنبه ششم مرداد ماه با حضور برخی از چهره های جناح اصولگرا برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد تقی مصباح یزدی، عضو شواری خبرگان رهبری ایران در این همایش گفت: "جبهه پایداری انقلاب اسلامی به دنبال انشعاب و اختلاف نیست".

او بر لزوم وحدت میان "نیروهای ارزشی و انقلابی" تأکید کرد و هشدار داد که "سوءاستفاده" از نام اصولگرایی ضربه سنگینی به اصول حکومت اسلامی ایران وارد خواهد کرد.

آقای مصباح یزدی اعضای جبهه پایداری را گروهی توصیف کرد که همواره بر ارزش های اسلامی تاکید و این ارزش ها را دنبال می کنند.

او همچنین گفت: "با شناختی که بنده از این جبهه پیدا کرده ام به این نتیجه رسیده ام که شناخت آنها از ارزش ها بیشتر از سایر اصولگرایان است."

پیش تر محمدرضا مهدوی کنی، رئیس جامعه روحانیت مبارز و رئیس مجلس خبرگان رهبری از تشکیل جبهه ها و تشکل های جدید در جناح اصولگرا انتقاد کرده بود.

هشدار حداد عادل

در نخستین همایش جبهه پایداری همچنین غلامعلی حداد عادل، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ایران گفت: "اگر در برابر برخی مسائل قابل تحمل انشعاب را انتخاب کنیم، در برابر شکست اصولگرایان مسئول خواهیم بود".

آقای حداد عادل در ادامه افزود: "اگر غرض ما این باشد که برای صرف قدرت و باقی ماندن در مسند به هر قیمت که شده باشد، دور هم جمع شویم این تشکل مایه خیر و برکت نیست."

به گفته رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس "اگر تشکلی به وجود بیاید برای اینکه یک عده دوست هوای هم را داشته باشند و مسندها را بین هم تقسیم کنند این تشکل به نفع انقلاب نخواهد بود."

جبهه پایداری انقلاب اسلامی متشکل از شماری از وزرای اخراجی دولت محمود احمدی نژاد، جمعی از اعضاء فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس، جبهه ولاء (قرار گاه عمار) و روحانیون نزدیک به آیت الله خامنه ای است.

از افرادی چون صادق محصولی، محمد حسین صفار هرندی، حمید رسایی، علی‌اصغر زارعی، مهدی کوچک‌زاده، اسماعیل کوثری، روح‌الله حسینیان، غلامحسین الهام و مرتضی آقا تهرانی به عنوان موسسان جبهه پایداری نام برده می شود.

مطالب مرتبط