هشدار سپاه به مخالفان مسلح حکومت ایران

کردهای پژاک حق نشر عکس Newrooz TV
Image caption سپاه پاسداران اعلام کرده که عملیات در غرب ایران با قاطعیت ادامه خواهد یافت

سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران در ایران در جریان یک مراسم نظامی و در اشاره به تحرکات اخیر مسلحانه بین سپاه و پیکارجویان کرد هشدار داد: "لانه ضد‌انقلاب را در هر جایی منهدم می‌کنیم".

خبرگزاری فارس در گزارشی از سخنان آقای پاکپور از قول وی چنین نقل کرده که سپاه ایجاد نا‌امنی از سوی ضدانقلاب و تروریست‌ها را در مناطق مرزی ایران تحمل نمی‌کند.

سپاه پاسداران ایران طی چند سال اخیر بارها در مناطق کردنشین همجوار با مرز ایران و عراق علیه جریانات پیکارجوی مسلح که اغلب کرد هستند، دست به عملیات نظامی زده و در موارد متعددی اهدافی در داخل خاک عراق را هدف گلوله باران توپخانه‌ای خود قرار داده است. این اقدامات بارها اعتراض عراقی ها را بهمراه داشته است.

این فرمانده سپاه پاسداران گفته: "در داخل کشور هرجا ضدانقلاب ایجاد ناامنی کند به وسیله نیروهای مسلح به سزای عمل خود می‌رسد" و افزوده: "وقتی نیروی‌های مسلح در منطقه‌ای حضور داشته باشند ضد انقلاب نمی‌تواند در آن منطقه ایجاد نا‌امنی کند".

مقامات مسئول طی روزهای اخیر از ادامه عملیات جاری در مناطق غرب ایران سخن گفته اند که عمدتا یک گروه پیکارجوی مسلح کرد موسوم به پژاک را هدف گرفته‌اند.

رادیو و تلویزیون دولتی ایران بتازگی به نقل از "یک مقام عالی رتبه نظامی" نقل کرد که تا زمان استقرار نیروهای دولت مرکزی عراق در مرز ایران و اقلیم کردستان عراق، سپاه پاسداران به "عملیات انهدامی خود" علیه گروه پژاک ادامه خواهد داد.