'هشدار' نسبت به افزایش ناامنی در ایران در پی قتل دختر نماینده سابق مجلس

مجلس حق نشر عکس Majlis
Image caption صد نفر از نمایندگان مجلس در نامه ای خواستار پیگیری قتل خانم باقری نژادیان فرد شده اند

انتشار خبر قتل دختر یکی از نمایندگان سابق مجلس شورای اسلامی، واکنش جمعی از نمایندگان فعلی و پیشین مجلس را در پی داشته است که خواستار رسیدگی به این موضوع شده اند و آن را "زنگ خطری" برای مسئولان در مورد افزایش جرم و جنایت دانسته اند.

صد نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه ای خواهان رسیدگی به قتل فاطمه باقری نژادیان فرد، دختر یکی از نمایندگان اصلاح طلب دور ششم مجلس شده اند.

به گزارش برخی از سایت های خبری از جمله آفتاب، دختر ۲۸ ساله ی محمد باقر باقریان نژاد فرد، چند روز پیش پس از خروج از منزل ربوده شد و یک روز پس از آن جسدش در کوه های اطراف شهر ری پیدا شد.

هنوز جزییات دقیقی در مورد دلایل و نحوه قتل او منتشر نشده است.

در همین حال سایت جرس از نامه سرگشاده عده ای از نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی به رهبر جمهوری اسلامی ایران و روسای قوای سه گانه خبر داده است که در آن نسبت به "رشد و تداوم ناامنی و جرم و جنایت" در ایران هشدار داده اند.

در بخشی از این نامه آمده است: "فاجعه جانگداز و جنایت هولناک قتل فاطمه باقری نژادیان فرد، دانشجوی مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت و فرزند دلبند برادرمان محمد باقر باقریان نژاد فرد، نماینده ادوار مجلس که در روز پنجشنبه ششم امرداد ماه رخ داد، زنگ خطر و هشدار بزرگی است برای مسئولان کشور، که هر چه زودتر برای جلوگیری از سیر صعودی و افزایش جرم و جنایت و ناامنی در کشور عزیزمان فکری کنند و کاری شایسته انجام دهند".

شاید اشاره این گروه از نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی به اخباری باشد که طی هفته ها و ماههای اخیر در مورد قتل برخی از چهرهای شناخته شده و یا تجاوزهای گروهی به زنان در برخی از نقاط ایران منتشر شده است.

از جمله تجاوز گروهی به شش زن در روستایی در نزدیکی خمینی شهر در استان اصفهان و تجاوز گروهی به زنی در شهرستان کاشمر طی ماههای اخیر واکنش های متعددی را در سطح مردم و مسئولان در ایران برانگیخت که نسبت به افزایش جرم و جنایت در این کشور ابراز نگرانی کرده بودند.

در یکی از تازه ترین موارد قتل در ایران، روح الله داداشی، از قوی ترین مردان ایران بر اثر درگیری خیابانی توسط یک جوان هفده ساله به ضرب چاقو کشته شد.

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به قتل این ورزشکار ایرانی امروز شنبه، پانزدهم مردادماه در تهران تشکیل شد که طی آن خانواده مقتول و نماینده دادستان خواهان قصاص متهم در محل وقوع جنایت شدند.

مطالب مرتبط