'سپاه پاسداران آماده اعزام نیروی حافظ صلح به لندن است'

سردار نقدی حق نشر عکس ooo
Image caption سردار نقدی تصویب سازمان ملل را شرط اعزام نیروهای سپاه به لندن دانسته است

یک مقام ارشد نظامی در ایران از آمادگی برای اعزام گردان های عاشورای و الزهرای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان نیروی حافظ صلح به بریتانیا سخن گفته است.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمی دولت ایران، سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین سپاه پاسداران در جمع فرماند‌هان حوزه‌ها و پایگاه‌ها ناحیه کربلا در تهران در واکنش به آنچه "سرکوب وحشیانه معترضان در انگلیس" توصیف شده گفت "گردان های یاد شده آماده اند به عنوان نیروهای پاسدار صلح به لندن اعزام شوند".

روز گذشته محمود احمدی نژاد رییس جمهوری ایران هم در واکنش به ناآرامی ها در انگلستان خواستار دخالت شورای امنیت سازمان ملل متحد شد. سفارت بریتانیا در تهران با واکنش نشان دادن به اظهارات یاد شده خواستار آن شد که ایران هم همانند بریتانیا با تحقیقات حقوق بشری همکاری کرده و به احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر در ایران اجازه دهد برای تهیه گزارش به ایران سفر کند.

برخی محافل سیاسی در ایران با ورود احمد شهید به ایران مخالفت کرده اند.

سردار نقدی در اظهارات خود گفته "با کمال تاسف، جنایت ها و خشونت های رژیم مستبد پادشاهی انگلیس علیه محرومان این کشور با شدت ادامه دارد و نه تنها نصایح دلسوزان در رفتار و عملکرد مسئولین و پلیس سرکوب گر این رژیم هیچ تاثیری ندارد، بلکه شاهد این هستیم که محرومان این کشور، مشتی دزد و غارتگر لقب می‌گیرند".

آقای نقدی در راستای اظهارات روز گذشته آقای احمدی نژاد با اشاره به شورای امنیت سازمان ملل متحد گفته است " از شورای به اصطلاح امنیت سازمان ملل هم که کارکردش فقط حمایت از مستکبران و تصویب قطعنامه علیه آزادی خواهان است انتظاری نیست که از محرومان انگلیس دفاع کند".

رسانه های دولتی و محافظه کار در ایران از شورش های این هفته در شماری از شهرهای انگلستان با عنوان "قیام محرومین" یاد می کنند.

مقامات بریتانیایی تاکید می کنند که عملکرد کسانی که در ناآرامی ها دخالت داشته اند شباهتی به اعتراض به مسائل سیاسی نداشته و مصداق یاغی گری و اغتشاش است.

به گزارش ایرنا، رییس سازمان بسیج سپاه پاسداران گفته " اگر مجمع عمومی سازمان ملل تصویب کند سازمان بسیج آماده است تعدادی از گردان های عاشورا و الزهرا را به عنوان نیروی پاسدار صلح و حائل میان نیروهای سرکوبگر رژیم پادشاهی و مردم انگلیس به لندن، لیورپول و بیرمنگام اعزام کند تا ناظر بر اجرای حقوق بشر و به عنوان نیروی بازدارنده از اعمال خشونت انجام وظیفه کنند".

سردار نقدی به نوعی انگیزه خود و مقامات جمهوری اسلامی از واکنش نشان دادن به ناآرامی های اخیر در لندن و سایر شهرهای انگلستان را با تحولات دو سال گذشته پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران مرتبط دانسته و گفته "چرا باید پول مالیات دهندگان انگلیسی صرف راه اندازی شبکه تفرقه افکن بی بی سی فارسی و هدایت و حمایت از فتنه گران سال ۱۳۸۸ شود؟"

مطالب مرتبط