دوربرگردان‌ها از بزرگراه‌های تهران حذف می شود

تهران حق نشر عکس oo
Image caption شش سال پیش ساخت بزرگراه‌ها راه حلی برای کاهش ترافیک عنوان شد

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از حذف دوربرگردان‌ها از بزرگراه‌های تهران خبر داد.

جعفر تشکری روز جمعه ۲۱ مرداد (۱۲ اوت) در گفت و گو با خبرگزاری فارس گفت:"جمع آوری دور برگردان‌ها آغاز شده و به تدریج تمام آنها از بزرگراه های تهران حذف می شوند."

آقای تشکری با اشاره به اینکه دوربرگردان‌ها به شدت ایمنی بزرگراه ها را کاهش داده اند، آنها را عامل تصادفات بسیاری در تهران دانست.

او راه حل کاهش ترافیک شهر تهران را احداث تقاطع های غیر همسطح دانست و گفت که ساخت دوربرگردان‌ها راه حل مناسبی برای کاهش ترافیک نیست.

پروژه بحث برانگیز دوربرگردان

این سخنان معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در حالی مطرح می شود که پیش از این مسئولین دولتی بارها بر تاثیر آن بر کاهش ترافیک شهری تاکید کرده بودند.

محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران در گفت و گویی تلویزیونی در سال ۱۳۸۸ گفته بود: "برای حل مشکل ترافیک باید ظرفیت جابجایی عمومی را به سرعت گسترش دهیم. مثلاً در یک دوره‌ای یک دوربرگردان ساده باعث ‌شد ترافیک یک خیابان کاهش پیدا کند و در حال حاضر نیز می‌توان به این بهسازی‌ها و اصلاحات در تهران دست زد."

طرح دوربرگردان‌ها در زمانی که آقای احمدی نژاد شهردار تهران بود، اجرا شد و حمید بهبهانی معاون حمل و نقل و ترافیک وی در شهرداری تهران معتقد بود که به منظور روان‌سازی تردد خودروها و کاهش زمان سفرهای درون شهری دور برگردان در سطح شهر تهران طراحی و احداث می شود.

آقای بهبهانی نتایج ایجاد دوربرگردان‌ها را حذف چراغ‌های راهنمایی، افزایش سرعت خودروهای عبوری، کاهش تصادفات رانندگی احتمالی، جلوگیری از اجرای پروژه‌های پرهزینه مانند تقاطع‌های غیرهمسطح و از همه مهم‌تر افزایش ۳۰ درصدی ظرفیت عبوری خودروها اعلام کرد.

اما این طرح منتقدان فراوانی داشت که معتقد بودند با هزینه زیاد بزرگراه ایجاد شده و شهرداری تهران با گذاشتن دوربرگردان وسط بزرگراه آن را به یک خیابان کم عرض تقلیل داده است. برخی معتقد بودند که براساس اصول اولیه حمل و نقل هیچ بزرگراهی نباید به دلیل قرار گرفتن در مسیر تندرو در سمت چپ دارای ورودی و خروجی باشد و تمامی مسیرهای ورودی و خروجی را از سمت راست تعبیه می کنند اما طراحان دوربرگردان های احداث شده در تهران بی توجه به این اصل تمامی ورودی ها و خروجی ها را از سمت چپ طراحی کرده بودند.

با گذشت نزدیک به هفت سال از ساخت دوربرگردان‌ها و صرف هزینه های زیاد، اکنون مسئولان شهرداری تهران اعلام کرده اند که براساس مطالعات کارشناسانه، تصمیم گرفته اند تا این دوربرگردان‌ها را که یادگار مدیریت آقای احمدی نژاد در شهرداری پایتخت بود، برچینند.