تجمع اعتراضی معلمان 'شرکتی' آموزش و پرورش در مقابل مجلس ایران

کلاس درس
Image caption معلمان معترض از یک تا ده سال در وزارت آموزش و پرورش سابقه تدریس دارند و خواهان ادامه همکاری با این وزارتخانه هستند

منابع خبری از ایران گزارش می‌دهند که جمعی از معلمان شرکتی وزارت آموزش و پرورش در اعتراض به "نحوه اعلام نتیجه آزمون استخدامی" این وزارتخانه، در مقابل مجلس این کشور تجمع کرده‌اند.

خبرگزاری‌ها به تعداد معترضان اشاره نکرده‌اند اما به گزارش خبرگزاری مهر، این عده که یک تا ۱۰ سال سابقه تدرس در آموزش و پرورش دارند، خواهان "ادامه همکاری" با وزارت آموزش و پرورش هستند.

این گزارش حاکیست که تجمع کنندگان در مورد محدود بودن جذب نیروهای شرکتی در آزمون استخدامی اعتراض دارند و می‌گویند که بیشترین پذیرش از بین حق التدریسان و آموزشیاران "نهضت سوادآموزی" بوده‌است.

عبدالامیر عرفی، رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در واکنش به این تجمع گفته‌است که "این معلمان حداقل نمره حد نصاب آزمون را کسب نکرده‌اند".

آقای عرفی همچنین گفت که با گذشت بیش از یک ماه از برگزاری این آزمون هنوز هیچ کس به دشواری سئوالات ایراد نگرفته چرا که به گفته او سئولات در حد دیپلم بوده و سخت نبود.

بنابه این گزارش، ۵۴ هزار معلم شرکتی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی و برخی از معلمان حق التدریسی که بیش از ده سال به طور غیر مستقیم با وزارت آموزش و پرورش همکاری داشتند، در این آزمون شرکت کرده‌اند.

در دستورالعمل اولیه این آزمون آمده‌است که باید شرکت کنندگان حداقل نصاب علمی یعنی ۶۰ درصد از نمره آزمون را کسب کنند.

گفته می شود که با اعلام نتایج اولیه فقط ۶ هزار نفر پذیرفته شده‌اند، اما به دستور وزیر آموزش و پرورش حد نصاب علمی آزمون به ۵۰ درصد کاهش یافت که طی آن ۱۰ هزار نفر دیگر نیز پذیرفته شده‌اند.

با این همه به گفته آقای عرفی، در صورتی که دولت مجوز استخدام پذیرفته شدگان را صادر کند، آنها در وزارت آموزش و پرورش استخدام خواهند شد.

وی تاکید کرد که "آموزش و پرورش هیچ تعهدی نسبت به استخدام این افراد ندارد".

از اول مرداد ماه جاری که نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش اعلام شد، این چهارمین بار است که معلمان شرکتی وزارت آموزش و پرورش از سراسر ایران به تهران می‌آیند و به نشانه اعتراض در مقابل ساختمان مجلس این کشور تجمع می‌کنند.

مطالب مرتبط