۱۹۱ هزار و ۵۰۰ تن چای ایرانی به کود تبدیل می‌شود

چای سبز ایران حق نشر عکس MEHR

نظام‌الدین برزگری، رئیس موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران می‌گوید چای سنواتی در انبارهای اطراف تهران و شمال که حداکثر به مدت ۱۸ سال نگهداری شده‌ است، به کود کمپوست (خاک گل) تبدیل خواهد شد.

آقای برزگری امروز به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت از سال ۱۳۷۲ چای‌‎هایی در ایران تولید شد که هنوز به فروش نرسیده و به هیچ وجه قابلیت استفاده ندارد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، قرار است ۱۹۱ هزار و ۵۰۰ تن چای به اصطلاح سنواتی (خرید قدیم) موجود در انبارها به کمپوست و سایر محصولات صنعتی تبدیل شود.

این در حالی‌ است که سایت سازمان چای ایران دیروز اعلام کرد طی مراسمی ۴ هزار و ۷۰۰ تن چای سنواتی در انبار بازکیاگوراب شهرستان لاهیجان به کود کمپوست تبدیل شد.

این اقدام در پی تصمیم کارگروه برنج و چای هیات دولت در اواخر خرداد ماه گذشته صورت گرفته‎است.

سازمان چای ایران همچنین اعلام کرد که از امروز انبارهای چای موجود در تهران و دیگر شهرهای ایران پلمپ شده و از ورود چای سنواتی به بازار ممانعت می‌شود.

حق نشر عکس ISNA
Image caption برخی از کارشناسان می‌گویند که صنعت چای ایران دوره تلخی را پست سر می‌گذارد که در تاریخ صد ساله این صنعت، بی سابقه است

علی محرر، رئیس سازمان چای ایران گفت حدود ۵۱ هزار و ۲۰۰ تن چای در انبارهای این سازمان و تعاونی‌ها وجود دارد که از زمان خریداری توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی در انبارها باقی مانده‌است.

وی افزود که ۱۰۰ هزار تن چای سنواتی دیگر متعلق به شرکت‌های طلای کوهپایه و سندیکاهاست و حدود ۳۰ هزار تن چای سنواتی نیز در انبارهای دولتی در تهران نگهداری می‌شود.

مهدی سعادتی، استاندار گیلان نیز گفت چای سنواتی موجود در انبارها باعث شده بود که چای تولید داخلی به فروش نرود.

به گزارش ایسنا پیشتر موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران اعلام کرده بود در مواردی چای‌هایی را که ۳۰ سال در انبارها مانده با چای‌های خارجی ترکیب کرده و به مردم می‌فروشند.

این گزارش همچنین حاکیست که اخیرا یکی از مقام‌های دولتی نیز گفته بود "بیش از ۹۰ درصد چای دولتی مصرفی در ادارات و نهادهای دولتی ایران تقلبی هستند".

به گزارش ایسنا، چندی پیش چای کاران ایران اعلام کردند در حالی که هزینه واردات هر کیلو چای خارجی کمتر از دو هزار تومان تمام می‌شود، واردکنندگان، چای خارجی را به دهها برابر قیمت در بازار می‌فروشند.

قرار است استاندارد تمامی انواع چای از سال آینده در ایران اجباری شود و تاکنون تنها چای وارداتی از نظر کیفیت و استاندارد بررسی می‌شد.

چای‌ وارداتی فقط به صورت بسته‌های ۲۰ کیلویی اجازه ورود به ایران را دارند و گفته می‌شود که چای خارجی موجود در بازار به صورت بسته‌بندی کوچک، قاچاق بوده و مجوز ورود ندارند.

مصطفی نصراللهی، مدیر کل اتحایه چایکاران شمال ایران نیز به خبرگزاری جمهوری اسلامی گفته است در صورتی که هر ساله چای تضمینی خریداری شده در بازار مصرف به فروش نرسد، با مشکل تعطیلی کارخانجات، عدم فروش چای قبلی، افزایش هزینه‌های تولید و کاهش قیمت خرید تضمینی چای مواجه خواهیم شد.

وی افزود: "اکنون هزینه‌های تولید چای با قیمت چای خریداری شده به ضورت تضمینی در کشور همخوانی ندارد."

در حال حاضر قیمت تضمینی هر کیلو برگ سبز چای درجه یک ۶ هزار ریال و هر کیلو برگ سبز چای درجه دو ۳ هزار و ۳۰۰ ریال تعیین شده‌ است.

برخی از کارشناسان می‌گویند صنعت چای ایران دوره تلخی را پشت سر می‌گذارد که در تاریخ صد ساله این صنعت بی سابقه است.