احمدی نژاد دولتهای غربی را نصیحت کرد

احمدی نژاد حق نشر عکس iii
Image caption آقای احمدی نژاد گفت که هولوکاست یک دروغ بزرگ است

محمود احمدی نژاد در سخنان پیش از نماز جمعه امروز ۴ شهریور خطاب به دولتهای غربی گفت که "اگر نصیحت های ما را بپذیرید آینده جهان مال شما است و اگر نپذیرید دست ملت‌ها که همان تجلی قدرت خداوند است، بساط شما را برخواهد چید."

رئیس جمهوری ایران با اشاره به تحولات خاورمیانه گفت که خاورمیانه جدیدی در حال شکل گیری است که در آن دولتهای غربی و اسرائیل جایی نخواهند داشت.

او به بعضی از کشورهای منطقه نیز هشدار داد که "سال هاست که غفلت کرده اند و در نقش دشمن بازی کرده اند، اما بدانند این دور، دور آخر تعیین سرنوشت است."

آقای احمدی نژاد بار دیگر هولوکاست را "دروغی بزرگ" خواند و گفت "هدف از ایجاد حکومت اسرائیل نه پناه دادن به یهودی ها که در راستای تدوام سلطه غرب بر جهان است."

آقای احمدی نژاد تا کنون بارها به خاطر حملات تند لفظی علیه اسرائیل و تردید در برخی از جنبه های تاریخ یهودیان، به خصوص ماجرای کشتار جمعی آنان توسط حکومت آلمان نازی در صدر اخبار جهان جا گرفته و از سوی کشورها و مجامع بین المللی به شدت محکوم شده است.

'مقاومت جانانه، نه مذاکرات آنچنانی'

احمد خاتمی، امام جمعه امروز تهران نیز در سخنان خود گفت که باید به مبارزان فلسطینی تذکر داد که عزت شما در مقاومت‌های جانانه است نه در سایه مذاکرات آنچنانی.

آقای خاتمی گفت: "فلسطینی ها باید مدام دم از نامشروعی اسرائیل بزنند و سخن از مرزهای کذائی نیاورند و همواره خواهان تمام سرزمین فلسطین باشند."

به گفته امام جمعه تهران "دیکتاتورهای منطقه" دو راه پیش رو دارند: یا "آبرومندانه کنار بروند" یا آنکه مانند قذافی "مردم را گلوله‌باران کنند" که در این صورت "سرنوشت آنها جز ذلت، دربه‌دری و آوارگی نیست."

او همچنین به "مقاومان مسلمان لیبی" هشدار داد که مراقب باشند اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها انقلاب آنها را به نفع خود "مصادره" نکنند.

هرسال به مناسبت آخرین جمعه ماه رمضان، موسوم به روز قدس، راهپیمایی هایی با شرکت مقامات حکومتی در نقاط مختلف ایران از جمله تهران برگزار می شود و براساس گزارش تلویزیون دولتی این کشور، در سال جاری، علاوه بر شعارهای متداول "مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل" شعار "مرگ بر انگلیس" هم از بلندگوها پخش می شود.

دفاتر نمایندگی جمهوری اسلامی در نقاط مختلف جهان هم مراسمی را به این مناسب سازمان می دهند و مقامات و رسانه های دولتی بر حمایت گسترده مردم سایر کشورها از راهپیمایی روز قدس تاکید می ورزند.

در پی تحولات اخیر در تعدادی از کشورهای منطقه، که دولت ایران آنها را ملهم از انقلاب اسلامی و یکی از هدفهای اصلی آنها را خصومت با اسرائیل دانسته است، رسانه های خبری ایران از برنامه ریزی گروه‌های اسلامگرا در مصر و تونس برای برگزاری راهپیمایی های گسترده روز قدس خبر داده بودند.

مطالب مرتبط