باهنر: انحراف گروه انحرافی خمیر مایه اعتقادی داشت

باهنر حق نشر عکس Isna
Image caption آقای باهنر می گوید که جریان انحرافی برای گرفتن تعدادی از کرسی های مجلس برنامه ریزی کرده بود

محمدرضا باهنر، نایب رئیس مجلس ایران می‌گوید که انحرافات منسوب به "گروه انحرافی" صرفا نوعی اشتباه سیاسی نبوده، بلکه جنبه اعتقادی داشته و با توسل به "جادو و جنبل" نیز همراه بوده است.

آقای باهنر اظهار داشت: "این اعتقاد که اگر اراده داشته باشیم می‌توانیم با امام زمان دیدار کنیم و دیگر با نایبش کاری نداریم از نمونه حرف های آنهاست."

او با اشاره به عده ای از اعضای دولت که به گفته وی مسیر انحرافی را به راه انداختند، گفت: "این جریان از نظر اعتقادی به مرجعیت و روحانیت اعتقادی ندارد و حداکثر شعار ولایت فقیه می دهند و آن هم می گویند خودمان با آقا ارتباط داریم."

"جریان انحرافی" عنوانی است که از سوی محافظه کاران منتقد دولت، برای اشاره به اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر رئیس جمهوری و همفکران او به کار می‌رود.

آقای باهنر با اشاره به "پول عظیمی" که جریان انحرافی در چند سال اخیر به دست آورده است گفت: "نیت این جریان تسخیر حدود ۱۸۰ کرسی مجلس بود که با کمک خداوند و بر اثر حادثه‌ای دست آنها رو شد."

نایب رئیس مجلس ایران در ادامه افزود: "در بعضی از جاها عدم تمکین ولایی از رهبری برای این افراد سنگین نیست."

به نظر می رسد اشاره آقای باهنر به اختلافات رهبر و رئیس جمهوری ایران بر سر عزل وزیر اطلاعات ایران است که به خانه نشینی یازده روزه آقای احمدی نژاد منتهی شد.

در این مدت بسیاری از چهره های اصولگرا از عدم تبعیت رئیس جمهور ایران از دستورات رهبر ایران ابراز ناخرسندی کردند.

"فتنه عظیم در اواسط مهر"

حق نشر عکس isna
Image caption آقای مشائی پس از بیش از صد روز در کنار رئیس جمهوری ایران دیده شد

سخنان آقای باهنر در حالی مطرح می شود که روز گذشته آقای مشایی، پس از غیبتی ۱۱۳ روزه در جلسات هیئت دولت ایران، در مرقد آیت الله خمینی در کنار آقای احمدی نژاد دیده شد.

در ماه‌های اخیر طرفداران رهبر ایران انتقادات شدیدی را علیه اسفندیار رحیم مشایی مطرح کرده‌اند.

هفته پیش منصور ارضی از مداحان نزدیک به گروه انصار حزب الله، در سخنرانی خود در یکی از شب های ماه رمضان گفت که اگر کسی آقای مشایی را بکشد او برای این کار "پول می دهد".

پس از آن بود که دادستان تهران اعلام کرد که اسفندیار رحیم مشایی می تواند از سخنان آقای ارضی شکایت کند.

همزمان با این رخدادها، "مدیر امور هماهنگی قوای سه گانه" از "فتنه ای بزرگ" در اواسط مهرماه امسال خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، محسن فولادی امروز (شنبه ۲۷ اوت) در جمع گروهی از بسیجیان ورامین گفته است: "فتنه بزرگی در پیش است که ۷۰ درصد آن در فضای رسانه ای اتفاق می افتد."

به گفته آقای فولادی "اگر مشایی کار را به جایی برساند که مجبور شویم با اشاره ولایت حرکت کنیم، با شمشیر ولایت فقیه روبه رو می شود."