هشدار نماینده رهبر ایران در مورد نزدیکی نمایندگان مجلس به 'کانون‌های قدرت و ثروت'

محمدیان حق نشر عکس oo
Image caption آقای محمدیان تنها راه بازگشت معترضان به انتخابات ریاست جمهوری را توبه آنها دانست

محمد محمدیان، رئیس نهاد نمایندگی رهبر ایران در دانشگاه‌های این کشور می گوید که برخی از نمایندگان مجلس در حال نزدیک شدن به کانون‌های قدرت و ثروت هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، آقای محمدیان روز جمعه ۱۸ شهریور در دوازدهمین نشست سالیانه اتحادیه های انجمن های اسلامی گفت: "باید هوشیار باشیم، نماینده ای که با چند میلیارد می خواهد وارد مجلس شود چگونه می تواند به موکلانش پاسخگو باشد؟"

به گفته آقای محمدیان، "افرادی که از اموال عمومی و بیت المال استفاده می کنند نباید وارد مجلس شوند، چرا که شایستگی ورود به آن را ندارند."

به نظر می رسد این سخنان آقای محمدیان اشاره ای است به تلاش اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر رئیس جمهوری و همفکران او که محافظه کاران منتقد دولت از آنها با عنون "جریان انحرافی" نام می برند.

پیش از این محمدرضا باهنر، نائب رئیس مجلس ایران با اشاره به "پول عظیمی" که این گروه در چند سال اخیر به دست آورده، گفته بود که نیت این جریان تسخیر حدود ۱۸۰ کرسی مجلس است.

آقای محمدیان در سخنان امروز خود همچنین گفت: "امروز افرادی در فضای سیاسی کشور وجود دارند که نظام را متهم به تقلب در انتخابات کرده و مخل امنیت کشور شده اند."

او گفت: "آنها باید بیایند و توبه کنند و بگویند که ما اشتباه کردیم و به نظام تهمت تقلب زدیم."

نماینده رهبر ایران در دانشگاه ها، انتخابات نهمین دوره مجلس را حاوی فرصتی طلائی دانست که می تواند به تهدید تبدیل شود.

پیش از این رهبر جمهوری اسلامی نیز در خطبه های نماز عید فطر درباره چالش های ناشی از برگزاری انتخابات مجلس هشدار داده بود.

آیت الله خامنه ای گفته بود: "انتخابات که مظهر حضور مردم است، باید پشتوانه امنیت ما باشد و نباید اجازه داد که چیزی که ذخیره امنیت است، پشتوانه امنیت است، به امنیت ما صدمه وارد کند."

انتخابات دوره نهم مجلس در اسفندماه سال جاری، نخستین انتخابات ایران پس از انتخابات بحث برانگیز دهمین دوره ریاست جمهوری است که اتهام تقلب به نفع محمود احمدی نژاد و تظاهرات اعتراضی چند ماهه به نتیجه این انتخابات را در پی آورد.

مطالب مرتبط