بادامچیان: فضای دوقطبی احمدی نژاد- رفسنجانی به نفع کشور نیست

رفسنجانی - احمدی نژاد حق نشر عکس a
Image caption اسدالله بادامچیان اکبر هاشمی رفسنجانی و محمود احمدی نژاد را "منصوب" آیت الله خامنه ای دانسته است

اسدالله بادامچیان نماینده مجلس هشتم و قائم مقام دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با انتقاد از کسانی که می خواهند یک "فضای دو قطبی" بین محمود احمدی نژاد و اکبر هاشمی رفسنجانی ایجاد کنند گفت که ایجاد چنین فضایی "به مصلحت نیست".

آقای بادامچیان، در مصاحبه با شماره ۲۲ شهریور (۱۳ سپتامبر) خبر آنلاین یادآور شده که اکبر هاشمی رفسنجانی منصوب رهبر ایران در مجمع تشخیص نظام است و محمود احمدی نژاد هم مورد تنفیذ رهبر قرار گرفته و وی، مخالف برخورد با کسانی است که "منصوب ولی فقیه عادل هستند".

اظهارات این چهره حزب محافظه کار موتلفه در شرایطی منتشر شده که گروهی از هواداران آیت الله خامنه ای، در دو سال گذشته آقای هاشمی رفسنجانی را به همکاری با اصلاح طلبان و مخالفان رهبر ایران متهم کرده و خواستار برخورد با برخی نزدیکان او شده اند.

اما اسدالله بادامچیان در مصاحبه اخیر خود اکبر هاشمی رفسنجانی را "در چارچوب نظام" توصیف کرده و از دیدار خرداد ماه گذشته اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه با وی دفاع کرده است.

در آن دیدار، محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه به تجلیل از "مواضع اصولی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در پیش و پس از انقلاب اسلامی" پرداخت و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز بر لزوم "ایجاد زمینه‌های فعالیت برای همه دلسوزان و وفاداران نظام جمهوری اسلامی در چارچوب قانون اساسی" تاکید کرد.

در پی ملاقات اعضای حزب موتلفه با آقای هاشمی رفسنجانی، روزنامه کیهان، نزدیک به رهبر ایران، با انتشار یادداشتی هر دو طرف این ملاقات را مورد انتقاد قرار داد.

"آقای احمدی نژاد می گوید اینها جریان انحرافی نیستند"

به نوشته خبرآنلاین، اسدالله بادامچیان همچنین در ارتباط با دیدگاه رئیس جمهور نسبت به "جریان انحرافی" گفته است: " موضع رسمی آقای احمدی نژاد تا حالا که این بوده است که اینها جریان انحرافی نیستند و خیلی هم آدمهایی ولایی و زلالی اند."

"جریان انحرافی"، اصطلاحی است که از سوی هواداران رهبر جمهوری اسلامی، برای اشاره به همفکران و حامیان اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر محمود احمدی نژاد مورد استفاده قرار می گیرد.

خبرنگار سایت خبرآنلاین در بخش دیگری از مصاحبه خود، نظر آقای بادامچیان را در باره جمله ای از محمدتقی مصباح یزدی "در دیدار با جمعی از اعضای سپاه" پرسیده که حکایت دارد: "تیر سه شعبه ای در دولت هست که اگر بخواهیم آن را بیرون بکشیم، گلوی دولت پاره می شود."

قائم دبیرکل حزب موتلفه در پاسخ گفته است که اطلاع کافی از این سخن آقای مصباح یزدی ندارد، اما به طور کلی این استاد حوزه علمیه قم را "یک انحراف شناس جدی" می داند و فکر می کند "وقتی آیت الله مصباح از تعبیر تیر سه شعبه سخن می گویند حتما چیزی را دیده اند".

این نماینده مجلس هشتم ضمن انتقاد از سیاست های اقتصادی دولت، در توضیح اینکه چرا نمایندگان همفکر او برخی وزرای مسئول اقتصاد را استیضاح نمی کنند گفته است: "استیضاح نتیجه ندارد، چون کس دیگری که می آید کم تجربه تر از فرد فعلی است."

وی افزوده است: "امروز، اقتصاد کسانی را می خواهد که با تدبیر و با تجربه باشند؛ کسانی که در گذشته با داشتن دانش اقتصادی در مسئولیت ها، یک ریال سوء استفاده نکرده اند."

اسدالله بادامچیان همچنین با انتقاد از نحوه اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده گفته است: "برخی کسبه احساس می کنند که این شیوه علیه آنهاست و لذا زیر بار نمی روند و شما وضعیت بازار را در این مدت دیدید".

اشاره دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، که نزدیک به بازار سنتی ایران محسوب می شود، ظاهرا به انجام اعتصاب در بازار تهران و برخی شهرها در اعتراض به اجرای طرح مالیات بر ارزش افزوده در سه سال اخیر است.

مطالب مرتبط