'تشکیل جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد تا دو ماه دیگر'

فرهاد دانشجو حق نشر عکس Fars
Image caption فرهاد دانشجو از احتمال تشکیل هیات امنای دانشگاه آزاد در یک یا دو ماه آینده خبر داد

فرهاد دانشجو ، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ایران و عضو منتخب شورای عالی انقلاب فرهنگی در هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی، از احتمال تشکیل هیات امنای دانشگاه آزاد در یک یا دو ماه آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، آقای دانشجو در مورد ابلاغیه محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران، برای عضویت در هیات امنای دانشگاه آزاد گفت: "هنوز این ابلاغیه را دریافت نکرده ام، اما احتمالاً این ابلاغیه در اولین جلسه هیئت امنا ارائه می شود."

به گفته آقای دانشجو اسامی بسیار زیادی درباره ریاست دانشگاه آزاد مطرح شده است.

آقای دانشجو در پاسخ به این پرسش که آیا خود او نیز به عنوان کاندیدای پست ریاست دانشگاه آزاد مطرح است، گفت: "من علاقه ای ندارم."

هیات موسس دانشگاه آزاد به ریاست اکبر هاشمی رفسنجانی، اولین جلسه خود در سال جاری در روز ۷ اردیبهشت برگزار کرده بود.

هیات موسس دانشگاه آزاد در آن جلسه تصمیم گرفت که سه نفر را که عبارتند از اکبر هاشمی رفسنجانی، حسن خمینی و حمید میرزاده، برای عضویت در هیات امنای جدید این دانشگاه معرفی کند.

براساس ماده ۱۰ اساسنامه جدید دانشگاه آزاد، ترکیب هیات امنا به این شکل خواهد بود: سه نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه ها، سه نفر از اعضای هیات موسس که یک نفر از آنها باید روحانی باشد، وزرای علوم و بهداشت (یا نمایندگان آنها)، رئیس نهاد نمایندگی رهبر در دانشگاه ها یا معاون او و رئیس دانشگاه.

علاوه بر ۱۰ عضوی که اساسنامه دانشگاه آزاد برای ترکیب هیات امنا در نظر گرفته، با تصمیم جدید هیات موسس دانشگاه آزاد، سه نفر هم از اعضای این هیات به هیات امنا اضافه شده است.

مطالب مرتبط