تیم بسکتبال ایران با شکست مقابل اردن المپیک را از دست داد

حق نشر عکس AFP

تیم ملی بسکتبال ایران، مدافع عنوان قهرمانی جام ملت های آسیا، با شکست در برابر اردن فرصت حضور در المپیک لندن را از دست داد.

تیم ایران نیمه نخست را با پیروزی ۳۶ بر ۳۵ به پپایان برد اما در پایان بازی را با نتیجه ۸۸ به ۸۴ به تیم اردن واگذار کرد.

ایران پیش از این دیدار با شش پیروزی پی در پی در گروه خود اول شده بود اما تیم اردن با دو شکست در چین و ژاپن در گروه خود به مقام چهارم رسیده بود.

محمود مشحون، رئیس فدراسیون بسکتبال پس از بازی گفت: "حضور در المپیک را از دست دادیم. بازیکنان ده سال است که فقط با قهرمانی به ایران باز می گردند، اما این بار بدون مدال می آیند. ایران به دست کم گرفتن حریف باخت."

وسلین ماتیچ، سرمربی تیم ایران هم که از این شکست غافاگیر شده بود گفت: "آنها برای هر تاکتیک دفاعی ما جوابی داشتند. این تیم یک تیم دیگر بود عملکرد فوق اعاده بازیکنان اردن اجازه نداد تا کارمان را بکنیم و در انتها نیز شکست خوردیم."

بالدوین سرمربی تیم اردن که پیش از این تیمش بارها در برابر ایران مغلوب شده بود به برنامه ریزی این تیم برای شکست ایران در این بازیها اشاره کرد و گفت که ما امروز نتیجه تلاشمان را گرفتیم.

تیم ملی بسکتبال ایران با این شکست درر برابر اردن برای کسب رده پنجم باید منتظر نتایج دیگر مسابقه ها باشد تا حریفانش را بشناسد.

دیدارهای قبلی ایران

ایران که در دو دوره قبلی رقابت ها روی سکوی قهرمانی ایستاده، در مرحله نخست رقابت ها ابتدا در گروه دوم با نتیجه ۴۹-۳۷ بر تایوان غلبه کرد.

ایران سپس با نتیجه غیر متعارف ۴۰-۴ از سد قطر گذشت. قطر که در نخستین بازی‌اش مقابل ازبکستان نیز تن به شکست داده بود، به دلیل صادر نشدن کارت بازی پنج بازیکن خارجی اش پیش از پایان کوارتر نخست برابر ایران، مثل بازی قبلی ناگزیر شد زمین مسابقه را ترک کند.

بسکتبالیست های ایرانی در ادامه رقابت ها با یک نمایش طوفانی، ۱۳۲ بر ۳۸ از سد ازبکستان گذشتند.

در دور دوم رقابت ها، ایران ۱۲۱ بر ۳۶ مالزی را در هم کوبید تا دومین نتیجه نجومی را در متن رقابت ها رقم بزند.

تیم ملی بسکتبال ایران در پنجمین دیدارش به مصاف لبنان رفت و توانست با نتیجه ۷۶ بر ۴۵ به پیروزی برسد و حضورش در هشت تیم پایانی این رقابت‌ها را قطعی کند.

ایران در ششمین وبازی اش توانست کره جنوبی با نتیجه ۷۹در ۶۲ از سد حریف خود گذشت.

اگرچه ایران هنوز شکستی را متحمل نشده اما اردنی ها تاکنون دو شکست را مقابل ژاپن و چین پذیرفته اند.

بیست و ششمین دوره رقابت های بسکتبال آسیا به میزبانی چین برگزار می شود و قهرمان این بازی ها سهمیه حضور در المپیک لندن را کسب خواهد کرد.

مطالب مرتبط