نادر داوودی: خودم به بیروت نرفتم و فیلمم را از جشنواره پس گرفتم

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption نادر داوودی اظهارات مسئولان جشنواره فیلم بیروت را رد می کند

نادر داوودی، مستند ساز ایرانی، اظهارات مدیر جشنواره بیروت در باره ممنوع الخروجی و جلوگیری از نمایش فیلم مستند وی را در لبنان رد کرده است.

آقای داوودی روز دوشنبه به خبرگزاری فارس گفت که فیلم مستند "سرخ و سفید و سبز" را خود یک ماه پیش از جشنواره خارج و با فیلم دیگری جایگزین کرده است و شخصا تصمیم گرفته که به لبنان نرود.

پیشتر، کولت نوفل، مدیر جشنواره فیلم بیروت، روز یکشنبه به خبرگزاری فرانسه گفته بود که آقای داوودی به علت ممانعت از خروجش از ایران نمی تواند در جشنواره حاضر شود.

اما آقای داوودی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرگزاری فارس با رد این اظهارات، گفته های مسئولان برگزاری جشنواره بیروت را "شیطنت و جنجال" توصیف کرده است.

مدیر جشنواره فیلم بیروت در عین حال گفته بود که مقام های ممیزی لبنان از دست اندر کاران جشنواره خواسته بودند که فیلم مستند "سرخ و سفید و سبز" را پیش از نمایش در جشنواره ببینند، اما مقام های جشنواره به آنها اطلاع دادند که تصمیم گرفته اند این فیلم را از برنامه خود خارج سازند.

نادر داوودی به خبرگزاری فارس گفته است: "من یک ماه پیش، خارج از کشور بودم و احساس کردم بحث فیلم و دوره‌اش تمام شده و فضایی برای پخش این فیلم وجود ندارد، لذا به خانم کولت نوفل (مدیر جشنواره فیلم بیروت) ایمیل زدم و گفتم که فیلم من را از جشنواره خارج کنید و من نمی‌توانم به فستیوال بیایم."

به گفته این مستند ساز ایرانی، مسئولان برگزاری جشنواره بیروت، به او گفته اند: "اگر نمی‌خواهید این فیلم را به ما بدهید، یک فیلم دیگر را بدهید و من موافقت کردم و با نماینده‌مان در آلمان تماس گرفتم و فیلم عارف به توان ۲ را که در سال ۲۰۰۸ در فستیوال دبی شرکت کرده بود، برای آنها فرستادم و اسناد همه اینها که این فیلم توسط جشنواره بیروت تحویل گرفته شده موجود است."

فیلم " سرخ و سفید و سبز" در باره شور و هیجان مردم تهران در هفته های منتهی به انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ است.

مطالب مرتبط