علی مطهری از نمایندگی مجلس ایران استعفا کرد

علی مطهری حق نشر عکس MEHR
Image caption آقای مطهری از منتقدان سرسخت دولت آقای احمدی‌نژاد است

علی مطهری، نماینده تهران در مجلس ایران در اعتراض به اعلام وصول نشدن طرح سوال از رئیس جمهوری این کشور توسط هیأت رئیسه مجلس، استعفانامه خود را به این هیأت ارائه کرده است.

آقای مطهری پیش تر هشدار داده بود که اگر طرح سوال از محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران، بر اثر فشارهای سیاسی مسکوت بماند و او "امکان استیفای حقوق موکلان خود را" نداشته باشد، از نمایندگی مجلس کناره گیری خواهد کرد.

طرح سوال از آقای احمدی نژاد اوایل تیرماه امسال با امضای ۱۰۰ نماینده به هیأت رئیسه مجلس تحویل داده شد و بر اساس آئین نامه داخلی مجلس می بایست "در اسرع وقت" به کمیسیون فرستاده و پس از چند هفته در صحن مجلس مطرح شود.

طرح سوال از آقای احمدی نژاد در زمانی تهیه شد که اختلافات بر سر ابقای وزیر اطلاعات در اوج بود و رئیس جمهوری ایران به مقاومت در برابر دستور رهبری متهم شده بود.

منابع خبری ایران می گویند که ۱۴ تن از امضاء کنندگان طرح سوال از آقای احمدی نژاد امضاهای خود را پس گرفته اند، اما امضاهای باقی مانده برای پیگیری این طرح در مجلس کافی است.

محمد دهقان، عضو هیأت رئیسه مجلس ایران گفته است که آقای مطهری در صورتی که سوال از رئیس جمهور هفته آینده در صحن مجلس مطرح شود، استعفای خود را پس خواهد گرفت.

گروهی از منتقدان آقای مطهری استعفای او را نمایشی و برای اعمال فشار علیه دولت توصیف کرده اند.

اما آقای مطهری می گوید که این استعفا جدی است و او عقیده دارد که آئین نامه مجلس باید رعایت شود.

تقی رهبر، رئیس کمیته داوری فراکسیون اصولگرایان در مجلس ایران پذیرش استعفای آقای مطهری توسط مجلس را بعید دانسته است.

آقای مطهری از منتقدان سرسخت دولت آقای احمدی نژاد در میان چهره های جناح اصولگراست.

مطالب مرتبط