اعتراض دانشجویان خواجه نصیر با حضور ماموران حراست ناتمام ماند

دانشگاه خواجه نصیر طوسی حق نشر عکس uni
Image caption اعتراض دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر به طرح تفکیک جنسیتی در این دانشگاه

تعدادی از دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر تهران روز گذشته در اعتراض به طرح تفکیک جنسیتی دست به اعتراض زدند، اما این حرکت با حضور ماموران حراست دانشگاه ناتمام ماند.

یکی از دانشجویان این دانشگاه به بی بی سی فارسی گفت: "حدود ۲۰ نفر روز گذشته در اعتراض به طرح تفکیک جنسیتی که از امسال به اجرا درآمده است، دست به اعتراض زدند. این گروه راس ساعت ۱۱:۳۰ وارد سلف دانشگاه شدند و پس از گرفتن غذا، آن را بر زمین گذاشتند".

او افزود: "از ابتدای این اعتراض معاون حراست دانشگاه در سلف حاضر شد. سپس نیروهای حراست وارد سلف شدند و به ظرف‌های چیده شده حمله کردند که این اقدام آنها با اعتراض دانشجویان مواجه شد. در ادامه این برخورد یکی از افراد حراست شروع به فیلمبرداری از دانشجویان معترض کرد".

به گفته این دانشجو، مأموران حراست دانشگاه درهای سالن غذاخوری را بستند و به کسی اجازه ندادند که غدا بگیرد.

او فضای دیروز دانشگاه خواجه نصیر را "کاملا امنیتی توصیف" کرد اما گفت که پس از دخالت مأموران حراست، هیچ حرکت اعتراضی دیگری دیده نشد.

پیشتر، دانشگاه هایی مثل دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه مازنداران با جداسازی بعضی کلاس های درس خود، اجرای طرح های وزارت علوم برای جدا کردن دانشجویان دختر و پسر را آغاز کرده بودند.

اجرای این طرح در درون حاکمیت جمهوری اسلامی هم با ختلاف نظرهایی همراه بود.

با وجود آن که محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری ایران، از وزیر علوم خواسته بود که طرح تفکیک جنسیتی را متوقف کند، اعضای مجلس خبرگان رهبری در بیانیه پایانی اجلاس اخیر خود خواهان اجرای آن شدند.

مطالب مرتبط