'مرگ سرنشینان مفقود کشتی غرق شده ایران'

حق نشر عکس vesseltracker.com
Image caption ایران می گوید کشتی 'کوشا یک' تحت پرچم کشور سنت وینسنت است

رسانه های ایران می گویند همه سیزده سرنشین مفقود یک کشتی غرق شده در خلیج فارس جان داده اند، اما بعضی از مقامهای ایرانی فقط مرگ هفت نفر آنها را تایید کرده اند.

امروز شنبه ۳۰ مهر (۲۲ اکتبر) خبرگزاری های مهر و فارس اعلام کردند همه سرنشینان کشتی "کوشا یک" که پس از غرق شدن ناگهانی این شناور در نزدیکی خلیج نایبند در پنجشنبه گذشته ناپدید شده بودند، جان خود را از دست داده اند.

خبرگزاری مهر گزارش داده که یک مقام مطلع خبر مرگ این سیزده نفر را تایید کرده است. با این حال، همین خبرگزاری از قول محمد راستاد، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، نقل کرده که به غیر از هفت نفر، مرگ بقیه ناپدیدشدگان "هنوز قطعی" نشده است.

کشتی کوشا یک که گفته می شود برای عملیات لوله گذاری در زیر آب به میدان پارس جنوبی، بزرگترین میدان گازی جهان رفته بود، بعد از ظهر پنجشنبه با ۷۳ سرنشین در ۲۵ کیلومتری سواحل ایران غرق شد. برخی رسانه ها نیز ماموریت این کشتی را بیرون کشیدن یک جرثقیل غرق شده عنوان کرده اند.

علت اصلی حادثه، تلاطم دریا اعلام شده است. برخی منابع خبری می گویند این شناور که حدود ۳۰ سال پیش در استرالیا ساخته شده، ظرف چند دقیقه در آبهای خلیج فارس فرو رفته و در عمق ۷۰ متری روی بستر افتاده است.

ساعاتی پس از این واقعه، امدادگران موفق شدند ۶۰ نفر از جمله چند خدمه و کارگر خارجی را نجات دهند ولی اثری از ۱۳ نفر دیگر نیافتند.

شرایط نامساعد جوی و نبود امکانات کافی عملیات جستجو و نجات را کند کرده بود. هر چند شرکت "دولام اینترنشنال" در دوبی هدایت عملیات نجات را بر عهده دارد، اما عمده اخبار از سوی منابع ایرانی منتشر می شود.

ابتدا مقام های ایران ابراز خوش بینی کرده بودند که شماری از غواصان در اتاق فشار که حاوی اکسیژن کافی برای ۴۸ ساعت است، سالم مانده باشند.

این اتاقک ضد آب برای تنظیم فشار بدن غواصان پیش و پس از عملیات غواصی طراحی شده و حاوی اکسیژن، نیتروژن و هلیوم است.

گفته می شود اتاقک فشار شناور "کوشا یک" برای تحمل فشار آب تا عمق ۶۰ متری طراحی شده بود و بنابراین علاوه بر خطر انباشت دی اکسید کربن بازدم سرنشینان، خطر دیگر از بین رفتن عایق های آن تحت فشار عمق ۷۰ متری خلیج فارس است.

خبرگزاری مهر می گوید شش غواص که همگی هندی هستند، در زمان حادثه در این اتاقک بودند.

اما محمد راستاد، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، به این خبرگزاری گفته است: "هیچ گونه علائمی از سوی این افراد به گروه تجسس و نجات ارسال نمی شود."

در همین حال، خبرگزاری فارس از قول سید پیروز موسوی، فرمانده ارشد مدیریت بحران پارس جنوبی، نقل کرده است که غواصان تیم نجات در حال جدا کردن اتاقک فشار از کشتی غرق شده هستند.

آقای موسوی گفته است امکان باز کردن این اتاقک در زیر آب وجود ندارد، ولی پس از انتقال به ساحل، "با اره ویژه بریده می شود."

به نظر می رسد هفت نفری که مرگشان تایید شده، روی عرشه بوده یا توانسته بودند از کشتی به آب بپرند.

کشتی "کوشا یک" با ۷۳ متر طول و ۱۳ متر عرض در بسیاری از وب سایتهای تخصصی کشتیرانی تحت پرچم ایران ثبت شده ولی مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ایران به خبرگزاری فارس گفته است که این شناور تحت پرچم کشور "سنت وینسنت" بوده و تنها مدیریت آن بر عهده شرکت ایرانی دریاکوش بوده است.

سنت وینسنت جزیره ای آتشفشانی در دریای کارائیب است و ۱۲۰ هزار نفر جمعیت دارد.

مطالب مرتبط