کشف اجساد شش غواص کشتی غرق شده ایران

حق نشر عکس Mehr
Image caption مجروحان و آسیب دیدگان کشتی غرق شده 'کوشا یک' در بیمارستان تحت مداوا هستند

اجساد شش غواص هندی که در حادثه غرق شدن یک شناور ایرانی در آبهای خلیج فارس جان داده اند، پیدا شد.

محمد راستاد، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر به خبرگزاری مهر گفته است جستجوگران موفق شده اند در اتاقک فشار کشتی "کوشا یک" را در عمق ۷۰ متری خلیج فارس باز کنند.

این اتاقک ضد آب برای تنظیم فشار بدن غواصان پیش و پس از عملیات غواصی طراحی شده و حاوی اکسیژن، نیتروژن و هلیوم است.

مسئولان تیم امداد می گویند صبح امروز توانسته اند با ابزار برش در زیر آب، در این اتاقک را باز کنند و اجساد را به سطح آب انتقال دهند.

این کشتی عصر پنجشنبه گذشته در هوایی توفانی در ۲۵ کیلومتری آبهای بندر عسلویه غرق شد. بنا به گزارشها، ارتفاع امواج به ۳.۵ متر می رسیده و موجب بر هم خوردن تعادل این شناور و فرورفتن عمودی وناگهانی آن در آب شده است.

ماموریت ۷۳ سرنشین آن "تامین تکیه گاه لوله های گازی فاز ۱۲ پارس جنوبی در بستر دریا" اعلام شده است. در ساعات اولیه پس از حادثه، ۶۰ نفر از غرق شدگان نجات یافتند.

انتظار می رفت یافتن شش غواص هندی وضعیت همه ناپدیدشدگان را روشن کند، زیرا پیشتر رسانه ها از قول مقامهای ایران از کشف اجساد هفت نفر دیگر در آبهای استان بوشهر خبر می دادند.

اما در یک سردرگمی تازه در این حادثه مرگبار، محمد راستاد، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر و فرمانده عملیات نجات به خبرگزاری مهر گفته است "هفت نفر در دریا مفقود شده اند" و "جستجو در بدنه کشتی برای پیدا کردن اجساد مفقود ادامه پیدا خواهد کرد."

آنچه به این سردرگمی دامن می زند، خودداری مقامهای مسئول از دادن اطلاعات دقیق به رسانه هاست. در دو روز گذشته خبرگزاریهای ایران چندین بار به این مساله اعتراض کرده اند.

امروزخبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، نوشته است: "تاکنون هیچ یک از مسئولان ارشد مرتبط با این حادثه به محل سانحه نرفته و حتی صحبتی هم درباره این موضوع نکرده اند."

بنا به این گزارش، "حتی مدیرکل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس که چندین بار در گفت و گوهایش اعلام کرده بود مسئولیت اطلاع رسانی درباره این موضوع تنها بر عهده او قرار دارد، یک روز پس از غرق شدن این کشتی عازم تهران شده و از روز گذشته (شنبه) به هیچ یک از تماس ها پاسخ نمی‌دهد."

در همین حال، خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، از قول یک کارشناس حوزه دریا نوشته که علت غرق شدن شناور تدارکاتی کوشا یک، "قدیمی بودن و از رده خارج بودن آن" بوده است.

این کارشناس که ایرنا می گوید نخواسته نامش فاش شود، علت حادثه را "از کار افتادن موتور به دلیل عدم سرویس دهی مناسب و قدیمی بودن آن و حمل بار بیش از حد" و همچنین "ضعف مدیریتی" اعلام کرده است.

بنا به این گزارش، این شناور حامل مقدار زیادی سیمان هم بوده و در نتیجه توفان تعادلش سریعا بهم خورده است.

شناور کوشا یک که ایران می گوید تحت پرچم کشور سنت وینسنت است، حدود ۳۰ سال پیش در نیوکاسل استرالیا ساخته شده است.

مطالب مرتبط