آیت الله خامنه ای: با انتشار۱۰۰ سند آبروی آمریکا را می‌بریم

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

آیت الله خامنه ای، رهبر ایران گفت که حکومت ایران "صد سند غیرقابل خدشه از نقش آمریکا در هدایت ترورها و تروریست ها در ایران و منطقه" در اختیار دارد و با انتشار آنها، "آبروی امریکا و مدعیان حقوق بشر و مبارزه با تروریسم را در افکار عمومی جهان خواهد برد".

به نوشته پایگاه اطلاع رسانی آیت الله خامنه ای، رهبر ایران با تاکید بر "پر بودن دست جمهوری اسلامی" در مقابل اتهامات مطرح شده توسط دولت آمریکا اظهار داشت: "آنها قصد دارند شریف ترین عناصر مبارز جمهوری اسلامی ایران را متهم به تروریسم کنند در حالی که امروز، تروریست بزرگ در دنیا، آمریکاست."

سخنان جدید آقای خامنه ای در حالی انتشار یافته که دولت ایالات متحده، سه هفته پیش سپاه پاسداران ایران را به طراحی نقشه ای برای انجام عملیات تروریستی در ایالات متحده متهم کرد.

رهبر ایران دو هفته پیش نیز گفته بود که جمهوری اسلامی ایران در مقابل "هر طرح و اقدام شیطانی" آمریکا می‌ایستد و "کوچکترین باجی نمی‌دهد".

وی با اشاره به اتهامات اخیر واشنگتن علیه تهران هشدار داده بود: "اگر مسئولان آمریکایی در برخی خیالات به سر می‌برند بدانند که هر حرکت ناشایست، چه سیاسی و چه امنیتی، با برخورد قاطع ملت ایران روبه رو خواهد شد."

واکنش های جدید مجالس ایران و آمریکا

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption آیت الله خامنه ای بر "پر بودن دست ایران" در مقابل ایالات متحده تاکید کرده است

آیت الله خامنه ای در سخنان امروز خود دولت آمریکا را متهم کرده که می کوشد برای" تحت الشعاع قرار دادن جنبش وال استریت و فشار به جمهوری اسلامی ایران" به طراحی سناریوهای غیر واقعی علیه نهادهای ایرانی بپردازد.

اشاره رهبر ایران، به تجمعات اعتراضی اخیر عده ای از منتقدان نظام سرمایه داری در وال استریت نیویورک است که مهمترین مرکز مبادلات مالی ایالات متحده محسوب می شود.

آقای خامنه ای با "مسخره" توصیف کردن اتهامات آمریکایی ها و "بی منطق" دانستن عملیات تروریستی منسوب به ایران گفته که "هر فرد صاحب منطق و اهل فن در دنیا، با دیدن این سناریوی مضحک، آن را رد کرده است".

همزمان با اظهارات جدید آیت الله خامنه ای، ۲۴۰ نفر از نمایندگان مجلس ایران با امضای بیانیه ای از سپاه پاسداران و شاخه برون مرزی آن - نیروی قدس - حمایت کرده اند.

مطالب مرتبط