مخالفت شرکت‌های هواپیمایی ایرانی با فعالیت هواپیمایی قطر

حق نشر عکس yy
Image caption رئیس انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران می‌گوید که اگر روزی رابطه سیاسی ایران و قطر پرتنش شود، هواپیمایی این کشور پروازهایش را در ایران انجام نخواهد داد

شرکت‌های هواپیمایی ایران با نوشتن نامه‌هایی به وزیر راه و شهرسازی این کشور، نسبت به عواقب فعالیت احتمالی هواپیمایی قطر در پروازهای داخلی هشدار دادند.

حمید غوابش، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در گفت و گو با خبرگزاری مهر گفت: "شرکت های هواپیمایی در قالب این نامه ها نگرانی خود را بابت حضور شرکت هواپیمایی قطر به ایران اعلام کردند و جلساتی هم در این مورد، میان مدیران این شرکت ها با وزیر برگزار شده است."

پیش تر شهریار افندی، معاون وزارت راه و شهرسازی ایران گفته بود که توافق‌ها میان این کشور و شرکت قطر ایرلاین، برای انجام پرواز‌های داخلی در ایران، نهایی شده است.

آقای افندی، هدف از این اقدام را "افزایش توانمندی شرکت های هواپیمایی داخلی" اعلام کرده بود، اما این شرکت ها اکنون با نوشتن نامه هایی، با آن مخالفت کرده اند.

آقای غوابش در این مورد گفته است: "این نامه ها تنها در مورد حضور شرکت هواپیمایی قطر به ایران نبوده و مسائلی مانند قیمت بلیت، نرخ تضمینی ارز و خرید نقدی سوخت مورد توجه قرار گرفته است تا شرکت ها بتوانند دوباره حمایت دولت را برای تامین سوخت به دست آورند."

دبیر انجمن شرکت های هواپیمائی ایران گفت که ضرورت خرید نقدی سوخت با قیمت ۴۰۰ تومان از دولت مشکلات زیادی برای شرکت های هواپیمایی ایرانی ایجاد کرده است.

عبدالرضا موسوی، رئیس انجمن شرکت های هواپیمائی ایران نیز در این مورد به خبرگزاری مهر گفت: "اگر دولت دلار را به نرخ تضمینی به ایرلاین ها بدهد بخش زیادی از مشکلات حل خواهد شد، اما با وجود نامه نگاری های متعدد سازمان هواپیمایی کشوری، بانک مرکزی جوابی به این درخواست نداده است."

قیمت سوخت برای هواپیماهای ایرانی اخیرا از لیتری ۱۰۰ تومان به ۴۰۰ تومان افزایش پیدا کرده و به جای آن دولت به شرکت های هواپیمایی اجازه داده که ۱۴ درصد به قیمت بلیت های خود اضافه کنند.

بر اساس گزارش ها، قرار است هواپیماهای قطری که عمدتا هم از نوع بوئینگ است، با سوخت لیتری ۷۰۰ تومان در ایران پرواز کنند.

بر اساس اعلام مقام های ایرانی، شرکت های قطری حداکثر می‌توانند تا ۲۵ درصد قیمت بلیت خود را نسبت به بلیت پرواز های ایرانی افزایش دهند.

اما رئیس انجمن شرکت های هواپیمائی حضور هواپیمایی قطر در ایران را وابسته به مسایل سیاسی دانست و گفت که اگر روزی رابطه سیاسی ایران و قطر پرتنش شود، هواپیمایی این کشور پروازهایش را در ایران انجام نخواهد داد و مسافران را با مشکلات زیادی روبرو خواهد کرد.

ناوگان هوایی ایران به دلیل تحریم های پی در پی این کشور از سوی آمریکا فرسوده و کهنه شده است، به طوری که هواپیماهای ایرانی به شکل متناوب با اشکالات فنی مواجه می‌شوند.

مطالب مرتبط