احمد توکلی سخنان منسوب به احمدی‌نژاد را تکذیب کرد

احمدی نژاد حق نشر عکس AFP
Image caption آقای توکلی سخنان نقل شده از آقای احمدی نژاد را تاسف بار خواند

احمد توکلی، نماینده اصولگرای منتقد دولت در مجلس ایران با انتشار بیانیه‌ای سخنان منسوب به محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور این کشور درباره خود را تکذیب کرد.

آقای توکلی روز شنبه ۲۱ آبان (۱۲ نوامبر) با انتشار بیانیه ای گفته است: "پس از بازگشت از یک سفر به عتبات عالیات، در مرور اخبار، سخنانی از قول آقای احمدی نژاد را خواندم که بسیار تاسف بار است".

اظهارات آقای توکلی به گزارش رسانه ها از سخنان اخیر آقای احمدی نژاد در دیدار با اعضای ستاد انتخاباتی او ارتباط دارد که در آن آمده بود: "در سال ۸۴ در جلسه ای که سه ماه قبل از انتخابات در منزل احمد توکلی برگزار شد در پاسخ به دعوت او برای حضور در انتخابات به او گفتم آیا شما که مرا دعوت می کنید به تبعاتش هم واقفید؟ اگر من که از پابرهنه ها هستم بیایم، یک انقلاب دیگر به راه می افتد".

آقای توکلی، در بیانیه خود با اشاره به اینکه در چنین تاریخی خود او نامزد ریاست جمهوری بوده، نوشته است: "نه احمدی نژاد سه ماه قبل از انتخابات به خانه من آمده است و نه چنین حرفی از من صادر شده است. من در روز سیزدهم اردیبهشت در مرکز پژوهش ها از آقای احمدی نژاد خواستم که حکمیت آقای حداد عادل را بپذیرد و به میثاقی که به امضای آقایان قالیباف، احمدی نژاد و رضایی رسیده بود وفادار بماند. وقتی که آقای احمدی نژاد نقض میثاق کرد و حکمیت را نپذیرفت از دیگری حمایت کردم. با این اوصاف چگونه می توانم چنین حرفی زده باشم؟"

به نوشته آقای توکلی، "اولین باری که آقای احمدی نژاد به منزل ما آمد ۸ تیرماه ۸۴ یعنی پنج روز بعد از رای گیری بود، آنهم برای استماع پیشنهاد بنده در بکارگیری سه نامزد دیگر آقایان لاریجانی، قالیباف و رضایی در دولت که آن سه برادر هم حضور داشتند."

پیش از این هم غلامحسین محسنی اژه ای و منوچهر متکی از وزرای سابق دولت آقای احمدی نژاد، حرف های منتسب به او را تکذیب کرده بودند.

سخنانی بحث برانگیز

پس از برگزاری نشست حامیان دولت، تعدادی از رسانه های منتقد دولت روایت هایی را از سخنان آقای احمدی نژاد در این گردهم آیی منتشر کردند که در برخی موارد، دارای تفاوت هایی با روایت منتشر شده در منابع دولتی است.

در داخل کشور هشدارهای آقای احمدی نژاد علیه رقبا و منتقدان خود در این سخنرانی مورد توجه رسانه ها قرار گرفت.

در بخشی از این سخنان، که در روزنامه ایران هم پس از روایت های مختلف در سایتهای مختلف چاپ شد، به نقل از رئیس جمهور ایران آمده بود: "دولت در مقابل تمامی هجمه‌ها علیه خود سکوت اختیار کرده است، اما این سکوت بی‌پایان نیست و چنانچه احساس کنیم آرمان‌های انقلاب به خطر می‌افتد، آنگاه مسئولیت عوض خواهد شد."

آقای احمدی نژاد ادامه داده بود: "اگر کسی در چنین موضع خدمتی قرار گیرد که من قرار گرفته‌ام، شاید حدود ۱۰ درصد از حرف‌هایش را بتواند بزند، حدود ۲۵ درصدش را شاید بتواند در آینده بگوید و حدود ۶۰ درصدش را هرگز نمی‌تواند بگوید، چون مصالح بالاتری هست."

او همچنین به انتقاد از کسانی پرداخته بود که وی را متهم می کنند که با تاکید زیاد بر نام امام دوازدهم شیعیان، قصد دارد جایگاه رهبر جمهوری اسلامی را نادیده بگیرد و گفته است: "آن که طرفدار رهبری است، عاشق امام زمان است و عاشق امام زمان هم طرفدار رهبری است."

مطالب مرتبط