حسینیان:اگر اصلاح طلبان در انتخابات نیایند باید با هم رقابت کنیم

روح الله حسینیان حق نشر عکس A
Image caption روح الله حسینیان می گوید باید در انتخابات "نوعی رقابت باشد" تا مردم بیشتر "تحریک و تشویق" شوند

روح الله حسینیان رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس ایران گفت اگر اصلاح‌طلبان به صورت سازماندهی شده در انتخابات شرکت نکنند، محافظه کاران باید با همدیگر رقابت کنند.

رئیس فراکسیون هوادار دولت ایران در مجلس، جمعه ۴ آذر (۲۵ نوامبر) در مصاحبه با ایسنا گفت: "نمی‌شود گروهی لیست بدهند و از همه‌ مردم بخواهیم به آن لیست واحد رای بدهند؛ قطعا باید نوعی رقابت باشد تا تحریک و تشویق بیشتری اتفاق بیفتد."

اظهارات این نماینده مجلس، که از اعضای جبهه پایداری به محوریت محمدتقی مصباح یزدی است، در حالی صورت گرفته که از چند ماه پیش، تلاش های زیادی برای ایجاد ائتلاف انتخاباتی میان گروه های مختلف جناح محافظه کار در جریان است.

بخش اصلی این تلاش ها، برای رفع اختلافات میان جبهه پایداری و جبهه متحد اصولگرایان به محوریت احزاب سنتی این جناح صورت می گیرد، که تاکنون، حاضر به قبول شرایط همدیگر برای ائتلاف نشده اند.

هشدار نسبت به 'احیای جریان فتنه'

محمدتقی مصباح یزدی دیروز با تاکید بر اینکه "اصولگرایی مراتب دارد"، گفت که اعضای جبهه پایداری نسبت به مسائلی از قبیل "دوری از فتنه جویان" حساسیت بیشتری دارند.

به نوشته سایت رجانیوز وی در دیدار با جمعی از روحانیون تاکید کرد که به عقیده وی و همفکرانش "اگر طرفداران فتنه، اظهار پشیمانی و به اصطلاح حتی توبه کردند، صلاحیت ایشان برای تصدی مسئولیت‌های سیاسی ثابت نمی‌شود".

هواداران رهبر جمهوری اسلامی ایران، معترضان به انتخابات ریاست جمهوری خرداد ۱۳۸۸ را حامیان فتنه یا اعضای جریان فتنه می نامند.

روز گذشته، حیدر مصلحی وزیر اطلاعات نیز هشدار داد که دشمنان جمهوری اسلامی می کوشند در جریان انتخابات مجلس نهم که اسفند ماه برگزار می شود "جریان فتنه را احیا کنند و پروژه براندازی خود را که در سال ۱۳۸۸ قرار بود انجام شود مجددا از سر بگیرند".

وی افزود که این دشمنان قصد دارند با استفاده از فضای انتخابات آینده، حکومت ایران را با "چالش‌های امنیتی روبه رو کنند".

پیشتر، آیت الله خامنه ای هم هشدار داده بود که انتخابات در جمهوری اسلامی ایران به یک چالش امنیتی تبدیل شده است.

مطالب مرتبط