موسوی خوئینی: مردم می‌دانند با چنین انتخاباتی چگونه برخورد کنند

محمد موسوی خوئینی حق نشر عکس
Image caption دبیر کل مجمع روحانیون مبارز ایران می‌گوید که حاکمیت راه را برای ورود اصلاح طلبان به چنین مجلسی بسته است

محمد موسوی خوئینی، دبیر کل مجمع روحانیون مبارز ایران می‌گوید که اصلاح طلبان در انتخابات سال جاری مجلس با تابلوی اصلاح طلبی وارد نخواهند شد.

آقای موسوی خوئینی این اظهارات را در وب سایت شخصی خود به نام "آهنگ راه" و در پاسخ به سوالی در باره انتخابات مجلس نوشته است.

او در پاسخ به این سوال که "اگر به فرض آقای جنتی برای مانور سیاسی و پررنگ جلوه دادن انتخابات پیش رو، صلاحیت تعدادی از کاندیداهای اصلاح طلب را تایید کند، آن وقت نظرتان چیست؟" نوشته است که "حاکمیت راه را برای ورود اصلاح طلبان به چنین مجلسی بسته است، اما افراد مستقلی که به تفکر اصلاح طلبی باور دارند، اگر تصمیم بگیرند که در انتخابات شرکت کنند، ما آنان را ملامت نمی کنیم و مخالفتی نداریم".

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان اخیرا در مورد بررسی صلاحیت افراد موسوم به اصلاح طلب گفته بود که "ملاک شورای نگهبان رفتار و عملکرد خود نامزدها است".

چندی پیش نیز صولت مرتضوی، رئیس ستاد انتخابات ایران گفته بود که سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و جبهه مشارکت از احزاب اصلاح طلب و "وابستگان آنها حق شرکت در انتخابات را ندارند" ولی حزب اعتماد ملی که دبیر کلی آن بر عهده مهدی کروبی است، منحل نشده است و "افراد وابسته به آنها می‌توانند در انتخابات شرکت کنند".

به گفته آقای موسوی خوئینی، "فرصت انتخاباتی برای کسانی که می‌خواهند وارد انتخابات شوند، تمام شده است و آیت الله جنتی، حتی اگر نامه فدایت شوم هم برای اصلاح طلبان بنویسند، دیگر نتیجه‌ای ندارد".

آقای موسوی خوئینی در پاسخ به این که "فکر نمی‌کنید نظر شما در جهت تایید انتخابات فرمایشی است و منجر به مشارکت بیشتر مردم می‌شود" نوشته است که "مردم خود می‌دانند که با چنین انتخاباتی چگونه برخورد کنند".

انتخابات مجلس ایران در تاریخ دوازدهم اسفند امسال برگزار می‌شود و بنابه اعلام ستاد انتخابات این کشور قرار است ثبت نام نامزدها از سوم دی ماه شروع شود.

قرار نیست انقلاب دیگری رخ دهد

محمد موسوی خوئینی، همچنین در نوشته خود با عنوان "اصلاحات فراتر از قضیه انتخابات است" نوشته است که "قرار نیست انقلاب دیگری رخ دهد".

"ناگفته نماند از زمانی که آقای احمدی نژاد وارد صحنه سیاسی کشور در سطح ملی شده اند، هر چند وقت یک بار یک انقلاب رخ می دهد! پیروزیشان در انتخابات ریاست جمهوری را یک انقلاب خواندند، نهم دی ماه مجددا یک انقلاب دیگر رخ داد و در همین چند روز پیش هم با حمله به سفارت انگلیس، انقلاب دیگری اتفاق افتاد!"

به نوشته آقای موسوی خوئینی از این قبیل "انقلاب های یکبار مصرف" اگر عبور کنیم ما طرفدار اصلاحاتیم و اصلاحات یک امر تدریجی است که صبر و حوصله و بردباری می‌خواهد.

در خاتمه نوشته آقای موسوی خوئینی همچنین آمده است که "برای انبساط خاطر جناب جنتی ضرب المثل جدیدی شنیده‌ام که خدمت دائم الوجودشان عرض می‌کنم: دو چیز در این دنیا باقی می‌ماند، یکی نام نیک، و دیگر آیت الله جنتی".

مطالب مرتبط