'جبهه حامیان دولت اسلامی' در ایران اعلام وجود کرد

احمدی نژاد حق نشر عکس bornanews
Image caption جبهه حامیان دولت اسلامی می‌گویند که همه گروه‌ها و احزاب در یک پیمان نانوشته کمر به تضعیف دولت احمدی‌نژاد بسته‌اند

جمعی از طرفداران محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران، در آستانه آغاز ثبت نام داوطلبان برای انتخابات مجلس این کشور با انتشار اطلاعیه ای اعلام موجودیت کردند.

به گزارش سایت خبر آنلاین، در این اطلاعیه که روز چهارشنبه ۳۰ آذر (۲۱ دسامبر) در فضای مجازی منتشر شد، آمده است: "از آنجا که همه گرو ها و احزاب در یک پیمان نانوشته کمر به تضعیف دولت احمدی نژاد به عنوان عصاره اراده مردم و بازوی توانمند ولایت فقیه بسته اند، بر ما فرض است که از ثمره خود دفاع کنیم."

این جبهه با بیان اینکه "دفاع از دولت نمی تواند در انفعال معنا پیدا کند" از تمام واجدان شرایط درخواست کرده که برای انتخابات ثبت نام کنند.

مهلت یک هفته ای ثبت نام نامزدهای نهمین دوره نمایندگی مجلس از روز شنبه، سوم دی ماه آغاز خواهد شد.

در بیانیه "جبهه حامیان دولت اسلامی" آمده است که "افرادی که از مرحله تایید صلاحیت عبور کردند، با یافتن یکدیگر و اتصال به مردم طرفدار دولت اسلامی برای کسب آرای مردمی تلاش خواهند کرد."

این جبهه در حالی حضور خود را در انتخابات اعلام کرده است که هفته گذشته، شورای هماهنگی جبهه اصلاحات اعلام کرد که اصلاح طلبان در انتخابات مجلس فهرست انتخاباتی ارایه نخواهند کرد و از کسی هم حمایت نمی کنند.

تلاش برای ایجاد اتحاد بین اصولگرایان هم هنوز به نتیجه نرسیده و آنها در دو گروه عمده فعالیت می کنند.

یکی از این دو گروه، جبهه متحد اصولگرایان نام دارد که زیر نظر محمدرضا مهدوی کنی، دبیر کل جامعه روحانیت مبارز و محمد یزدی، دبیر کل جامعه مدرسین حوزه علمیه قم فعالیت می کنند.

دومین گروه عمده اصولگرایان در انتخابات، جبهه پایداری است که شماری از وزیران خارج شده از دولت آقای احمدی نژاد و جمعی از حامیان او که تا حدودی از او فاصله گرفته اند آن را تشکیل داده اند و از حمایت محمدتقی مصباح یزدی برخوردار است.

نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روز دوازدهم اسفند در ایران برگزار می شود.

مطالب مرتبط