سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی: در انتخابات شرکت نمی کنیم

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption در پی ممنوعیت فعالیت سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، این تشکل شاخه خارج از کشور تشکیل داد

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در انتخابات نهمین دوره مجلس ایران شرکت نخواهد کرد و نامزدی نیز از سوی این تشکل معرفی نخواهد شد.

در بیانیه‌ای که در سایت نوروز منتشر شده است، شاخه خارج از کشور سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی اعلام کرده است که "در شبه انتخابات فرمایشی برای بنای مجلسی گوش به فرمان حاکمیت" نه نامزدی معرفی خواهد کرد و نه به نامزدی رای خواهند داد.

شاخه خارج از کشور سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در این بیانیه همچنین از همه نیروهای اصلاح طلب خواسته که "تسلیم فشارهای روانی و تطمیع‌ها و تهدیدها" نشوند و در این انتخابات شرکت نکنند.

پیش از این جبهه مشارکت نیز اعلام کرده بود که در انتخابات آتی مجلس ایران شرکت نخواهد کرد.

پس از انتخابات ریاست جمهوری سال۱۳۸۸ فعالیت دو حزب اصلاح طلب سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و جبهه مشارکت از سوی حکومت غیر قانونی اعلام شد و تعداد زیادی از اعضای این دو حزب بازداشت شدند.

بیانیه سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در هشت بند به حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸، بازداشت‌های گسترده و محدودیت‌های پس از انتخابات، انحلال دو حزب مجاهدین و مشارکت از سوی حکومت ایران، توقیف روزنامه‌ها و فیلتر ینگ گسترده سایت‌های اینترنتی اشاره شده است

در این بیانیه به تلاش‌های محمد خاتمی و اکبر هاشمی رفسنجانی "برای برگزاری انتخاباتی سالم و منصفانه و پر شور" اشاره شده و آمده است که این تلاش‌ها "نه تنها نتیجه مثبتی نداشته بلکه با واکنش‌های هتاکانه و پاسخ‌هایی از سر غرور و تکبر و استغنا از سوی حاکمیت مواجه شده است."

در روزهای اخیر شخصیت‌ها و گروه‌های اصلاح طلب زیادی اعلام کرده‌اند که در انتخابات آتی شرکت نخواهند کرد، اما بعضی از جمله نمایندگان فراکسیون اقلیت اصلاح طلب مجلس، تاکید کرده‌اند که در این انتخابات مشارکت خواهند کرد.

در بیانیه جبهه مشارکت نیز تاکید شده بودکه اصلاح طلبان هرگز حاضر نیستند با "هر ابزار و قیمت" به قدرت برسند.

قرار است انتخابات مجلس نهم در روز ۱۲ اسفند امسال برگزار شود.

مطالب مرتبط