انتشار تصاویر ویدیویی از تیراندازی خونین در نمایش موتورسواری در ایران

تصاویر ویدیویی حق نشر عکس
Image caption ضاربان در حال تیراندازی در تصاویر ویدیویی دیده می‌شوند

انتشار تصاویری ویدیویی در اینترنت از حادثه تیراندازی و قتل در جریان یک نمایش موتورسواری در نزدیکی شهرستان برازجان در جنوب ایران خبرساز شده است.

در این تصاویر ویدیویی که در سایت یوتیوب منتشر شده است و صدای محیط را با خود ندارد، افراد مسلحی دیده می شوند که ظاهرا در یک پیست خاکی موتورسواری به سوی دیگران تیراندازی می کنند.

به نظر می رسد که یکی از ضاربان توسط افراد حاضر در صحنه دستگیر می شود و مورد ضرب و جرح قرار می گیرد.

تعدادی از جوانان هم که مورد اصابت گلوله قرار گرفته اند روی زمین دیده می شوند که بعضی از آنها با دست از دیگران کمک می خواهند.

حق نشر عکس
Image caption ظاهرا یکی از ضاربان توسط حاضران بازداشت می‌شود

کاربران محلی در فضای مجازی نوشته اند که این تصاویر به حادثه تیراندازی روز جمعه دوم دی (۲۳ دسامبر) در نزدیکی شهر آبپخش در شهرستان دشتستان مربوط است.

مقامات شهر به رسانه های محلی گفته اند که ضاربان قصد سرقت مسلحانه یکی از موتورسیکلت ها را داشتند، اما وقتی با مقاومت صاحب آن مواجه شدند، به سوی او و سایر حاضران تیراندازی کردند.

سایت اینترنتی "نوا جنوب" نوشته است که در جریان این تیراندازی سه تن از جوانان حاضر در محل کشته شده اند.

همچنین به گزارش هفته نامه "اتحاد جنوب"، برادر شهردار سابق برازجان در میان کشته شدگان است و یک پسر ۹ ساله هم در جریان حادثه زخمی شده است.

حق نشر عکس sook.ir
Image caption تحصن کنندگان در مقابل دادگستری شهرستان دشتستان خواهان اعدام ضاربان پیش از دفن کشته‌شدگان بودند

به نوشته این هفته نامه، در حالی که عده ای از جوانان برای تماشای نمایش موتورسواری به جاده قدیم فرودگاه آبپخش رفته بودند، "دو سارق مسلح با دو اسلحه کلاش در محل حاضر و به ربودن موتور یکی از حاضرین اقدام می کنند که با مقاومت موتورسوار مواجه می شوند... سارقین با شلیک گلوله به پای راکب و دیگر موتورسواران و تماشاچیان و زخمی کردن آنها، خشم مردم را بر می انگیزند".

سرتیپ رضا محمدی یگانه، فرمانده پلیس استان بوشهر به سایت خبری "سوک" گفته است که هر دو ضارب با "کمک مردم" در کمتر از یک ساعت پس از حادثه بازداشت شدند.

او تعداد مجروحان حادثه را پنج نفر اعلام کرده است.

به نوشته سایت "سوک"، صدها تن از مردم شهر آبپخش روز شنبه ۳ دی ماه در اعتراض به عدم وجود امنیت در این شهر جاده بوشهر به خوزستان را مسدود کردند.

Image caption مرکز شهرستان دشتستان، شهر برازجان است

آنها در روز دوشنبه ۵ دی ماه هم در مقابل دادگستری شهرستان دشتستان در شهر برازجان تجمع کردند و خواهان "قصاص فوری" ضاربان شدند.

مسئولان دادگستری و فرمانداری دشتستان به معترضان اطمینان داده اند که ضاربان به سرعت محاکمه و مجازات خواهند شد.

در رسانه های محلی استان بوشهر گزارش های متعددی در مورد وقوع موارد گوناگون سرقت مسلحانه منتشر می شود.