ابراز نگرانی در مورد احتمال 'ریزش' اقامتگاه کروبی

فاطمه و مهدی کروبی حق نشر عکس sahamnews.org
Image caption فاطمه کروبی می گوید پس از بازگو کردن دیدگاه های همسرش در مورد انتخابات، امکان ملاقات با وی را از دست داده است

فاطمه کروبی با ابراز نگرانی از وضعیت همسر خود گفت که اخیرا ساختمان جنبی محل نگهداری مهدی کروبی تخریب شده و هر لحظه امکان "ریزش" اقامتگاه وی وجود دارد.

وی با انتقاد از "بی توجهی عمدی ماموران امنیتی" به دغدغه های خانواده کروبی تاکید کرد: "برخی از دوستان نگران وجود سناریویی در زمینه هستند که امیدوارم درست نباشد."

اظهارات فاطمه کروبی، که به گزارش سایت سحام نیوز یکشنبه ۱۸ دی (۸ ژانویه) در دیدار با "گروهی از مبارزان و زندانیان سیاسی قبل از انقلاب" صورت گرفته، دو هفته پس از نقل قول خانم کروبی از همسرش در مورد انتخابات مجلس نهم منتشر شده است.

مهدی کروبی انتخابات آتی مجلس را "فرمایشی" خوانده و گفته بود که حکومت می خواهد "با رد صلاحیت و ابطال برخی حوزه ها و پرکردن صندوق های رای از رای های بدون صاحب، و سپس برخورد و دستگیری و به وجود آوردن رعب و وحشت و امنیتی کردن کشور، پروژه تکراری انتخابات ۸۸ را بار دیگر پیاده کند."

انتخابات مجلس نهم ۱۲ اسفندماه برگزار می شود و شخصیت ها و گروه های اصلی اصلاح طلب اعلام کرده اند که در آن شرکت نخواهند کرد.

"زندان انفرادی" برای کروبی

فاطمه کروبی گفته است که پس از بازگو کردن دیدگاه های آقای کروبی در مورد انتخابات، امکان ملاقات با همسر خود را از دست داده و رفتار ماموران وزارت اطلاعات با او "بسیار توهین آمیز شده است".

این فعال سیاسی با ذکر اینکه "حاکمیت با اخذ مبلغ قابل توجه ای از خانواده، کروبی را در ساختمانی قدیمی و به طور انفرادی زندانی کرده" افزوده است: "این رفتارها هیچ تاثیری در اراده کروبی و خانواده او در تلاش برای اصلاح انحراف موجود ایجاد نکرده و نخواهد داشت."

وی با توضیح بخشی از رفتارهای دو سال اخیر دستگاه های امنیتی با خانواده خود، به مقایسه آن با رفتار ساواک، سازمان امنیتی رژیم سابق ایران پرداخته و گفته است: "در این مدت شاهد رفتارهای غیر شرعی و غیر انسانی مامورانی بودم که در ۱۵ سال دوران مبارزه [قبل از انقلاب] ندیده بودم و حتی از دوستان و خانواده مبارزان آن دوران نیز نشنیده بودم."

خانم کروبی اظهار داشت که قصد دارد در آینده "خاطرات تلخ شب یورش ماموران وزارت اطلاعات به منزل، از جمله بازرسی و توقیف همه وسایل شخصی و رفتارهای مشمئز کننده ماموران در دوران حبس" را با ذکر جزئیات منتشر کند.

مهدی کروبی و میرحسین موسوی، دو کاندیدای رقیب محمود احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری دهم، و زهرا رهنورد، همسر آقای موسوی، از بهمن ماه سال گذشته در زندان خانگی به سر می برند.

"گروه تحقیق سازمان ملل در باره ناپدید شدن های اجباری"، خواهان پاسخگویی حکومت ایران در باره محل نگهداری این زندانیان و نحوه رفتار با آنها شده است.

مطالب مرتبط