همسر مهدی خزعلی:'ماموران همسرم را مصدوم کردند'

مهدی خزعلی، وبلاگ نویس منتقد حق نشر عکس .
Image caption مهدی خزعلی، وبلاگ نویس منتقد دولت بازداشت و روانه زندان شد

مهدی خزعلی، وبلاگ‌نویس منتقد دولت و مدیر انتشارات "حیان"، با حضور ماموران امنیتی در بیرون محل کار خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

همسر آقای خزعلی با تائید این خبر به بی بی سی فارسی گفت: "از سوی شعبه ۹ دادسرای رسانه، احضاریه‌ای برای آقای خزعلی صادر شده بود و با گفت وگویی که وکلای ایشان با رئیس شعبه داشتند قرار بود امروز دوشنبه ۱۹ دی‌ماه تا پیش از پایان ساعات اداری، همسرم به دادسرا مراجعه کند."

خانم خزعلی با انتقاد از نحوه بازداشت همسرش گفت: "نمی‌دانم آقایان از چه زمانی کمین کرده بودند که به محض خروج ایشان از دفتر، به او حمله کردند و وی را از ناحیه دست، دندان و بخش‌های دیگر بدن مصدوم کردند."

مهدی خزعلی که به دلیل انتشار مطالب انتقادی در وبلاگ شخصی شهرت پیدا کرده است، پیش از این نیز چندین بار بازداشت شده اما با قرار وثیقه آزاد شده بود.

همسر آقای خزعلی که پس از صدور حکم بازداشت موقت، همسرش را در دادسرا دیده است، احتمال داد که دست همسرش بر اثر حمله ماموران شکسته باشد. او همچنین افزود که به گفته ماموران، همسرش به زندان اوین منتقل شده است.

او گفت که به رئیس شعبه دادسرا نیز در خصوص نحوه برخورد ماموران با همسرش اعتراض کرده است. خانم خزعلی گفت: "چرا ماموران، با وجود اینکه احضاریه صادر شده بود، عجله کردند و وحشیانه به آقای خزعلی حمله کردند و او را مصدوم کردند؟ در حالیکه حکمی که به من نشان دادند نیز تاریخش گذشته بود. از قبل تصمیم گرفته بودند وی را بازداشت کنند."

همسر آقای خزعلی با اشاره به اینکه پسرش نیز همراه او به دادسرا رفته بود گفت که در زمان انتقال همسرش به زندان، ماموران "رفتار نامناسبی داشته‌اند" و فرزندش به او گفته که "جلوی دهان آقای خزعلی را گرفته بودند و دستی را که مصدوم بوده فشار می‌دادند."

آقای خزعلی که برای انتخابات مجلس ثبت نام کرده است، پیش از این در نامه‌ای به آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران نوشته بود: "اطراف شما را مداحان و ثناگویان و متملقان گرفته اند، چاپلوسی و دستبوسی و پابوسی بیداد می کند، یکی چفیه را به تبرک می برد، دیگری به عبای شما تبرک می جوید، جمعی بوسه بر جایگاه شما می زنند و جماعتی قدمگاه شما را مسح می کنند، تمسک به کلام شما ناسخ آیه و روایت است، غالیان شما را بالاتر از خدا می دانند، در این هیاهوی بازار آهنگران، که عمود خیمه را در کوره مدح و ثنا نهاده و هریک با تملق و چاپلوسی پتکی بر آن می کوبند، چه جای سخن نقاد است؟"

آقای خزعلی در انتهای نامه‌اش به رهبر ایران نیز آورده بود: "من پست و مقامی ندارم که نگرانش باشم، کیسه ای ندوخته ام که از پاره شدنش بهراسم، پس این فرصت را غنیمت بشمارید، بگذارید این نقاد هفته ای یکبار - به شیوه ای دیگر- دردهای جامعه را برایتان بازگو کند. حال مختارید پاسخ مرا حضوری دهید یا برای پنجمین بار راهی سلول انفرادی ام نمایید."

مهدی خزعلی فرزند ابوالقاسم خزعلی، از اعضای مجلس خبرگان است.

پدر آقای خزعلی می گوید که فرزندش "از مسیر مستقیم، منحرف شده" است.

مطالب مرتبط