ایران: هفت ایرانی ربوده شده در سوریه آزاد شدند

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

خبرگزاری‌های ایران به نقل از یک مقام وزارت نیروی این کشور اعلام کردند که هفت ایرانی شاغل در طرح ساخت نیروگاه برق جندر سوریه که چندی پیش در این کشور ربوده شده بودند، آزاد شدند.

این "مقام آگاه" که نامش اعلام نشده، روز جمعه ۱۰ فوریه، ۲۱ بهمن به خبرنگاران گفت: این کارشناسان در اختیار نیروهای امنیتی ایران قرار گرفته و از سوریه خارج شده‌اند و به زودی از مسیر ترکیه یا عراق وارد ایران می‌شوند.

خبرگزاری دولتی ایران، ایرنا نیز به نقل از همین "مقام آگاه در وزارت نیرو" نوشته "مهندسان یاد شده که در طرح توسعه نیروگاه برق جندر سوریه مشغول به کار بودند که توسط گروه های تروریستی در این کشور به دلیل طرح ادعاهای بی اساس همچون همکاری با سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ربوده شده بودند."

چندی پیش، ویدیویی توسط گروهی از اعضای سابق ارتش سوریه که به مخالفان بشار اسد پیوسته‌اند، منتشر شد که حاوی اعترافات پنج ایرانی‌ بود که روز ۳۰ آذر در شهر حمص ربوده شده‌ بودند.

این گروه که خود را گردان فاروق نامیدند، اعلام کرده‌اند که تا وقتی دولت این کشور یکی از افسران شورشی بازداشت شده را آزاد نکند و به عملیات در شهر حمص پایان ندهد این هفت ایرانی را آزاد نخواهند کرد.

پیشتر وزارت نیروی ایران با اعلام اسامی، تصویر ها و مشخصات ایرانیان ربوده شده در شهر حمص، آنها را کارکنان شرکتی معرفی کردند که در حال احداث نیروگاه برق جندر این شهر بوده اند.

مخالفان دولت سوریه ایران و به ویژه سپاه پاسداران را به همکاری با سوریه در سرکوب مخالفان متهم می‌کنند اما دولت ایران و سوریه این موضوع را رد کرده اند.

مطالب مرتبط