مهدوی کنی: اصولگرایان یکدیگر را تخریب نکنند

حق نشر عکس MEHR
Image caption رئیس مجلس خبرگان از نامزدهای اصولگرا خواست که اختلاف سلیقه را بعد از برگزاری انتخابات و در زمان تصویب قوانین اعمال کنند

محمدرضا مهدوی کنی، رئیس مجلس خبرگان ایران در آستانه برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس این کشور از کاندیداهای اصولگرا خواست که از تخریب یکدیگر خودداری کنند تا "مردم دچار تزلزلل نشوند".

آقای مهدوی کنی، روز دوشنبه اول اسفند، ۲۰ فوریه در یک سخنرانی در تهران گفت: "اگر در آستانه انتخابات افراد انقلابی به تیپ هم بزنند، مردمی که در انقلاب حضور دارند و برای این انقلاب شهید داده اند دچار تزلزل می‌شوند."

او گفت که نامزدهای اصولگرا باید اختلاف سلیقه ها را بعد از انتخابات در مجلس و در هنگام تصویب قوانین اعمال کنند.

آقای مهدوی کنی که از شکل دهندگان و حامیان اصلی جبهه متحد اصولگرایان است، گفت که این جبهه از ائتلاف با جبهه پایداری (مورد حمایت محمدتقی مصباح یزدی) باز ماند چون اعضای جبهه پایداری آقای مهدوی کنی را "قبول نداشتند".

بعضی اعضای جبهه متحد اصولگرایان از "جبهه پایداری" انتقاد می کنند و می‌گویند که این اعضای جبهه مرزبندی خود را با "جریان انحرافی" (اطرافیان و همفکران محمود احمدی نژاد و در راس آنها اسفندیار رحیم مشایی) به اندازه کافی شفاف نکرده است.

اعضای جبهه پایداری هم تعدادی از اعضای جبهه متحد اصولگرایان را به سکوت در مقابل اعتراضات انتخاباتی سال ۱۳۸۸ متهم می کنند.

پیش‌تر نیز آقای مهدوی کنی از اصولگرایان، که ارکان قدرت را در ایران در دست دارند خواسته بود تا در مسائل سیاسی متحد عمل کنند.

نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار است روز دوازدهم اسفند امسال (دوم مارس) برگزار شود.

مطالب مرتبط