تبریک هیلاری کلینتون به مناسبت عید نوروز

حق نشر عکس AFP
Image caption هیلاری کلینتون: نوروزتان پیروز، هر روزتان نوروز

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا پیام نوروزی خود را امروز دوشنبه ۲۹ اسفندماه منتشر کرد.

خانم کلینتون در این پیام خطاب به کسانی که نوروز را جشن می گیرند گفت: "مردم ایالات متحده در استقبال از فرصتهای این سال جدید و امکانات تقویت پیوندهای خانوادگی و دوستی به شما می پیوندند."

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین گفت که آمریکا در حالی که با چالش های تازه روبرو می شود، به حمایت خود از حقوق جهانی بشر و آزادی بیان، حقوقی که مروج صلح، پیشرفت و سعادت هستند، متعهد می ماند.

پیام هیلاری کلینتون با "نوروزتان پیروز، هر روزتان نوروز" که معمولا مردم ایران از آن برای تبریک سال نو استفاده می کنند، تمام می شود.

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد هم در پیام نوروزی خود با اشاره به تغییرات و ناپایداری جهانی در مناطقی که نوروز در آنها جشن گرفته می شود، گفت است که در چنین زمان سختی، پیام صلحی که در قلب این مراسم جای دارد بسیار مهم است.

دبیرکل سازمان ملل در پیام خود تاکید کرده که نوروز یاد آور این واقعیت است که "همه ما باید با هم برای رسیدن به آینده ای بهتر تلاش کنیم".

ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه بریتانیا نیز پیشتر در وبسایتی که وزارت امور خارجه بریتانیا در آستانه سال نوی ایرانی با هدف ایجاد امکان برقراری ارتباط و گفتگوی مستقیم با ایرانی ها راه اندازی کرد، عید نوروز را تبریک گفته بود.

باراک اوباما هم هر سال، سال نو را به ایرانی ها تبریک می گوید.