هشدار مصلحی در مورد 'نفوذ دشمن به حوزه های علمیه'

حق نشر عکس khamenei.ir
Image caption وزیر‌اطلاعات از روحانیون خواسته "در ارتباط با افراد مختلف‌و ارائه اطلاعات به آنان‌نهایت دقت‌را داشته باشند"

حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات ایران با هشدار در مورد "روش‌های جدید جنگ نرم" دشمنان حکومت این کشور گفت: "یکی از این روش‌ها نفود به حوزه‌های علمیه است که برای دشمن اهمیت بسیار زیادی دارد و گاهی مشاهده شده با ده واسطه به هدف خود رسیده‌اند."

پایگاه اطلاع رسانی حج روز سه شنبه ۸ فروردین (۲۷ مارس) به نقل اظهارات آقای مصلحی در جمع روحانیون کاروان‌های حج در مدینه پرداخته که طی آن به مراکز دینی و حوزه ها توصیه کرده "در ارتباط با افراد مختلف و ارائه اطلاعات به آنان نهایت دقت را داشته باشند".

در خبر نقل شده از این مقام امنیتی، در مورد نوع اطلاعات مورد جستجوی دشمنان حکومت در مراکز دینی ایران، یا اقدامات آنان برای نفوذ به حوزه ها توضیح بیشتری ذکر نشده است.

در سال های گذشته و به ویژه پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸، تعدادی از روحانیون و طلاب حوزه های علمیه به اتهام ارتکاب جرایم امنیتی دستگیر شده و منازل مسکونی چند نفر از مراجع تقلید منتقد حکومت مورد حمله نیروهای لباس شخصی قرار گرفته است.

آقای مصلحی در بخشی دیگر از سخنان خود، با اشاره به انتخابات مجلس نهم گفت: "شبکه‌های رسانه‌ای مانند بی‌بی‌سی و صدای آمریکا طراحی‌های سنگینی برای این انتخابات داشتند و شبکه‌های ارتباطی به این منظور طراحی کرده بودند تا در شبکه های مختلف رسانه‌ای و ماهواره‌ای فتنه‌ای سنگین‌تر از فتنه ۸۸ را ایجاد کنند."

حامیان رهبر جمهوری اسلامی، از اعتراضات پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم با عنوان "فتنه ۸۸" یاد می کنند.

وزیر اطلاعات ایران افزود: "مقامات کشورهای آمریکا و انگلیس در جلسات خود بارها اعلام کرده بودند که کار نظام در انتخابات مجلس تمام است، ولی مثل ۳۰ سال گذشته همه نقشه‌های آنان [نقش] بر آب شد."

حیدر مصلحی با اشاره به "تنش های مختلف و حوادث تلخ" دوره های قبلی انتخابات مجلس به خاطر "رقابت‌های قبیله‌ای و قومی"، اظهار داشت که انتخابات مجلس نهم "بدون تنش ترین انتخابات در کشور" بوده است.

آقای مصلحی چند ماه قبل از برگزاری انتخابات مجلس نهم، این انتخابات را "حساس ترین انتخابات پس از انقلاب ایران" توصیف کرده بود.

پیش از آن اظهارات، رهبر جمهوری اسلامی هم در اظهار نظری کلی تر، در مورد تبدیل انتخابات در ایران به تهدید امنیتی برای حکومت هشدار داده بود.

مطالب مرتبط