پلیس ایران: جمع آوری آنتن های ماهواره‌ای تشدید می‌شود

حق نشر عکس isna
Image caption تصویری از عملیات پلیس ایران برای جمع آوری آنتن های ماهواره

نیروی انتظامی اعلام کرد که کار جمع آوری آنتن های ماهواره‌ای در ایران تشدید می شود.

احمد رضا رادان، جانشین فرمانده نیروی انتظامی، امروز ۲۱ فروردین ماه در حاشیه مراسم سالگرد کشته شدن علی صیاد شیرازی، فرمانده نیروی زمینی ارتش در زمان جنگ با عراق، گفت: "با همکاری خوب مردم درصد استفاده از گیرنده های ماهواره ای در کشور بسیار کم شده است".

آقای رادان همچنین گفت: "به یقین در آینده نزدیک، طرح امنیت اخلاقی به واسطه تجدید فصل تشدید خواهد شد که اطلاع رسانی لازم در این خصوص صورت خواهد گرفت."

به گفته این مقام بلند پایه نیروی انتظامی ایران، طرح امنیت اجتماعی تا زمان رفع "دغدغه های مردم" تعطیل نمی شود.

وی از برنامه های ماهواره ای به عنوان یکی از "ابزارهای دشمنان برای انحراف اذهان جوانان ایران" یاد کرد و از رادیو - تلویزیون حکومتی ایران به خاطر افزایش شبکه های خود و متنوع کردن برنامه هایش قدردانی کرد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: "جذابیت هایی که صدا و سیما در برنامه های خود ایجاد کرده میزان استفاده مردم از گیرنده های ماهواره ای را کم کرده است".

آقای رادان در این باره آماری ارائه نداد و به جزئیات بیشتر اشاره نکرد.

این در حالی است که با وجود محدودیت های اعمال شده علیه شبکه های ماهواره ای در ایران، برخی آمار از افزایش مخاطبان این شبکه ها در کشور حکایت دارد.

نتیجه تحقیقات مستقلی که در مورد آمار هفتگی مخاطبان بی بی سی در ایران صورت گرفته، نشان می دهد که شمار مخاطبان تلویزیون فارسی بی بی سی از سه میلیون و یکصد هزار نفر در سال ۲۰۰۹ به حدود شش میلیون نفر در سال جاری رسیده که ۹۴ درصد افزایش نشان می دهد.

پلیس ایران سال‌هاست که در قالب طرح های مختلف، به جمع آوری آنتن های ماهواره‌ای از منازل مسکونی می پردازد و از راه‌های دیگری همچون پارازیت اندازی و اعمال ممنوعیت برای تبلیغات در شبکه های ماهواره ای، تلاش می‌کند مخاطبان این شبکه ها را کاهش دهد.

مطالب مرتبط