احمدی‌نژاد خواستار بررسی علت جاری شدن آب در متروی تهران شد

حق نشر عکس ISNA
Image caption محمود احمدی نژاد خواستار روشن شدن علل جاری شدن آب در تونل های مترو و میزان خسارات آن شده است

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران خواستار بررسی "علل ورود حجم عظیم آب" به متروی تهران شده است.

آقای احمدی نژاد در نامه ای به وزیر راه، یکی از اعضای شورای شهر تهران و دستیار ویژه خود، از آنها خواسته است تا علل این واقعه بررسی و میزان خسارت های وارده را به مردم و رئیس جمهور اعلام کنند.

رئیس جمهور ایران در این نامه گفته است که ورورد حجم عظیم آب به کارگاه ایستگاه و سپس تونل های مترو "علاوه بر به خطر انداختن سلامت جمع کثیری از هموطنان و ایجاد نگرانی شدید در مردم، موجب خسارات سنگین به امکانات عمومی" شده است.

پیش از این شهردای تهران اعلام کرده بود که حجم آب ورودی به خط چهار مترو ۵۰۰ هزار متر مکعب بوده و ارتفاع آب در تونل ها به ۱۸ متر رسیده است.

محمدباقر قالیباف، شهردار تهران در جریان جاری شدن حجم زیادی از آب در تونل های متروی تهران، با حضور در یکی از مبادی ورودی آب در غرب تهران، فرماندهی عملیات کنترل بحران را به عهده گرفته بود.

مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران در جلسه ۲۹ فروردین ماه این شورا اعلام کرد که "دیواره کانال‌های آب پایتخت چندان قابل اعتماد نیست و شهرداران منطقه باید از تمامی آنها بازدید کنند."

از زمان جاری شدن حجم عظیمی از آب در تونل های متروی تهران، انتقاداتی از نحوه عملکرد شهرداری تهران درباره ایمنی کارگاه های مترو و همچنین تونل های فعال آن مطرح شده است.

حق نشر عکس ii
Image caption طرفداران محمدباقر قالیباف، تحرکات تبلیغاتی برای انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم ایران را آغاز کرده اند

آقای قالیباف در نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۴ از نامزدهای انتخاباتی بود و در دور اول انتخابات با محمود احمدی نژاد که آن زمان شهردار تهران بود رقابت کرد، اما موفق به کسب آرای لازم برای ورود به مرحله دوم نشد.

با پیروزی محمود احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری و خالی ماندن کرسی شهردار تهران، شورای شهر تهران آقای قالیباف را به عنوان شهردار تهران منصوب کرد و به این ترتیب او جانشین آقای احمدی نژاد در شهرداری پایتخت شد.

از آن زمان تاکنون، آقای قالیباف تلاش کرده تا با نوسازی شهر تهران و ارائه خدمات مدرن شهری نظیر افزایش امکانات حمل و نقل عمومی، چهره پایتخت ایران را بهبود دهد.

طرفداران آقای قالیباف به تازگی با راه اندازی نظرخواهی اینترنتی از شهروندان ایرانی خواسته بودند که نظرشان را درباه احتمال نامزدی مجدد او برای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که مطابق قانون بهار سال ۱۳۹۲ برگزار می شود، اعلام کنند.

گردانندگان این وب سایت می گویند که این نظر خواهی در پی درخواست نهادهای قانونی فعلا متوقف شده است.

مطالب مرتبط