دادیار پیشین دادستانی تهران به اتهام اخلال در نظم عمومی بازداشت شد

حق نشر عکس ISNA
Image caption علی اکبر حیدری فرد یکی از سه قاضی متهم در حادثه کهریزک بود که از سوی دادسرای انتظامی قضات از مقام خود تعلیق شده بود

مدیر کل زندان های استان تهران از بازداشت علی اکبر حیدری فر، دادیار پیشین دادستانی تهران خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا سهراب سلیمانی، مدیر کل زندان های استان تهران روز سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ماه اعلام کرد که علی اکبر حیدری فر به اتهام "اخلال در نظم، امنیت و آسایش عمومی با تخریب خودروی شکات"، بازداشت و روانه زندان اوین شد.

آقای حیدری فر روز سوم فروردین ماه سال جاری در پمپ بنزینی در اصفهان اقدام به تیراندازی به سوی خودروی کسانی کرده بود که ظاهرا به عدم رعایت نوبت توسط او اعتراض کرده بودند.

رسانه های ایران به نقل از شاهدان نوشته بودند که در آن روز مردمی که در صف طولانی پمپ بنزین بهارستان اصفهان بودند، متوجه شدند فردی بدون در نظر گرفتن نوبت وارد پمپ بنزین شده و قصد پر کردن باک خودروی خود را دارد.

وقتی افراد حاضر در محل به این موضوع اعتراض کردند، مشاجره بالا گرفته و ناگهان راننده خودرو با یک قبضه سلا‌ح در پمپ بنزین اقدام به تیراندازی هوایی کرد.

بر اساس این گزارش ها، پس از تماس با مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ و اعزام ماموران، فردی که تیراندازی کرده بود، خود را قاضی دادسرای عمومی و انقلاب تهران معرفی کرد.

گفته شده است که ماموران انتظامی پس از بررسی مدارک شناسایی، او را آزاد کردند اما حاضران در پمپ بنزین موضوع را از طریق دادسرای عمومی و انقلاب اصفهان پیگیری کردند.

علی اکبر حیدری فر، یکی از سه قاضی متهم در پرونده حادثه کهریزک است که از سوی دادسرای انتظامی قضات از مقام خود تعلیق شده بود.

او در آن هنگام دادیار دادستانی تهران بود و زیر نظر سعید مرتضوی، دادستان وقت تهران فعالیت می کرد.

آقای حیدری فر متهم شده بود که حکم انتقال بازداشت شدگان اعتراضات روز ۱۸ تیر سال ۱۳۸۸ را به بازداشتگاه کهریزک صادر کرده است.

مطالب مرتبط